Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem lesz járműkezelési vizsga...

Nem lesz járműkezelési vizsga - rutin vizsga - 2012. január 1-től? Ezt olvastam egy autósiskola honlapján. Mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

B kategória esetében megszűnik a járműkezelési vizsga január 1.-től! A forgalmi vizsga 60 perces lesz szintén január 1-től, de annak követelményét, formáját feltételezhetően az NKH fogja kiadni.


Aki már elkezdte a jogsit, de nem tud január 1-je előtt levizsgázni, annak akkor már nem is kell?



2011. nov. 19. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, valóban megszűnik a járműkezelési vizsga január 1-től. A rutinfeladatokat a forgalmi vizsgán kell majd végrehajtani. A vizsga időtartama 60 perc, a vizsgadíj 20.300 Ft lesz.
2011. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Orsikaosir válasza:

20300 az rengeteg :( eddig is drága volt.

És mi lesz azzal akinek a rutin már megvan befizette a forgalmi vizsga díját és csak januárba tud elmenni vizsgázni?

Az most még pluszba fizessen?

Nincs erről valami hivatalos közlemény MKH- tól

2011. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

[link]


Érdemes elolvasni :)

2011. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én hétfőn fogok vizsgázni forgalomból. Vizsgadíj természetesen már be van fizetve, de hogyha elhúznak, akkor ciki, mert gondolom idén már nem kapok időpontot újabb vizsgára, és akkor jövőre én is fizethetem a dupláját, ráadásul csinálhatom újra a rutint. Mellesleg, ahogy az egyik előttem szóló is mondta, 60perc alatt nagyobb rá az esély, hogy elkövetünk valami hibát, mint 40perc alatt, szóval nagyobb az esélye a bukásnak. Manapság találni olyan vizsgáztatókat, akiknek annyira kell a pénz, hogy minden egyes apró hülyeségen megbuktatnak, és fölösleges leállni vitatkozni vele, mert úgyis neki lesz igaza, hiszen ő a vizsgabiztos. Természetesen tisztelet a kivételnek, meg hát ugye nyílván csak az kapjon jogosítványt aki hibátlanul tud vezetni, de azért hallottam már érdekes dolgokat. A lényeg, hogy muszáj átmennem hétfőn, mert akkor nagyon megszívom. :S
2011. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. És egyik ismerősöm is volt 4 órát rutinpályán, kifizette a 2000Ft-ot a pályahasználatért, de ugye többet már nem fog menni, mert a maradék óráját is a forgalomban tölti. Szóval aki most kezdi az már mindenképpen az új jogszabályok szerint fogja elvégezni a vizsgát. Ebben az a rossz, hogy én pl. augusztusban kezdtem el, és akkor ilyenről még szó nem volt. Most így hirtelen bejött, és úgy lenne a jogos, hogy aki még idén elkezdte, arra az eddigi szabályok vonatkozzanak. Legalábbis szerintem ez így lenne helyénvaló
2011. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
szerintem tuti nem 20300 lesz.Gondolom a rutin+forgalmi vizsgadíjat kell együtt kicsengetni ami ugye 11.000+4700
2011. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!