Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam? Új személy...

Melyiket válasszam? Új személyautó vásárlása előtt állunk,3-4 milliót szánnánk rá. Igazából csak egy dolog volna a fontos, ez pedig a jó rugózás, illetve a kényelmesség.

Figyelt kérdés
Az összes többi paraméter másodlagos szempont most. Ha a kaphatók közül a legkényelmesebb autót szeretnénk megvenni, Te melyiket ajánlanád?
2009. máj. 9. 13:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Toyota Corolla szerintem elég kényelmes de tutira a legmegbízhatóbbak közé tartozik. De én elfogult vagyok mert nekem is az van, de gyanítom, hogy a többi válaszoló is.

Én a helyedben egyébként azt csinálnám, hogy bemennék néhány használt autó kereskedésbe és mindenhol kipróbálnák egy vagy két autót, vagy valami más módon letesztelnék több különböző márkát és típust.

Üdv, és kényelmes utazást:).

2009. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha kényelmes autót szeretnél szerintem ennyi pénzből már megpróbálhatnál keresni egy patika állapotú W126os Mercedest (1979-1991 S osztály). Ha nem Pesten laktok akkor lehet érdemes valamely V8as variánst becserkészni (380, 420, 500, 560), az alacsony fordulaton (is) leadott magas nyomaték és a viszonylag hosszú végáttétel miatt nem olyan vészes a fogyi mint elsőre gondolná az ember fia. A dízelek is lehetnek még f*szák, gond lehet hogy ezeket a spórolósabb emberek vették, kevesebb a jó állapotú példány. A 6 hengeres benyások fogalmam sincs hogy viszonyulnak ehhez a kasznihoz:) Ennyi pénzből talán egy importon is el lehetne gondolkodni...

Kényelmes, elpusztíthatatlan, minimális értékvesztés(az igazán jók drágábbak mint a W140 illetve lassan már a W220 későbbi S osztályoknál), biztonságos, és nem tudom elképzelni azt a családot ami nem fér el benne:)


(nem vagyok merci b*zi, bajorom van, de kényelmes futóműben nagyon otthon vannak a stuttgartiak)

2009. máj. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Megértem a Renault iránti "vonzalmadat", én is azt vettem két évvel ezelőtt. Nos, azóta kb. 800.000,-Ft-ot kellett rákölteni. Most éppen a vezérműszíj fordult át, röpke 120.000,-Ft-ért meg is csinálják. Sokszor krepált be, és addig a párom barátaitól kaptunk kölcsön autót. Múlt héten egy picassot vezettem, ezen a egy C3-ast. Van ami közös bennük: a gyári fékpofák elképesztő gyorsan elkoptak, a szervó szar, a gyári ablaktörlő lapátok egy nyarat követően eldeformálódnak és a csöpögő esőt csupán elmaszatolják a szélvédőn, tehát alig lehet kilátni. A központi zár mindegyiknél bekrepált - leginkább hol működik, hol nem - s emellett az index is néha "elfelejt" működni, majd egyszer csak ismét rendben van. A párom már jó előre megkért, hogy ne vegyek francia autót. De hát lehet is egy nőnek beszélni, ha valamit a fejébe vesz? Na jó, költői volt a kérdés. Van ami biztos: egy Opel 5-8 év múlva is autó. Egy Renault 2-3 év után csak viszi a pénzed, és bajt okoz. És pl. egy Opel még kényelmesebb is. Szerintem. Sok sikert! Ja igen! A felfüggesztés a másik elcseszett dolog és az említett 3 autóból kettőnél jobbra húz a kormány. S nem a gumik állapota miatt.

2009. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szia!

AKi a linket küldte neked azt hiszem ő akart neked eddig a legjobbat, a többiek is persze, de azért ha lenne négy millióm tuti a BMW-t venném meg, ami valóban érték álló, nem megy le egy éven balöl felére az ára, és NAGYON GYÖNYÖRŰ autó is. Én elgondolkodnék rajta a helyedben!

2009. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
Szerintem is Renault, mindenképpen új autót szeretnétek?
2009. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
2006. 08. havi 19000 km-rel, 6 légzsák, manuális klíma, elektromos ablak elöl, ködlámpa elöl-hátul, stb. magyarországi, szervízkönyvvel, első hölgy tulajdonostól családi okok miatt áron alul sürgősen eladó.
2009. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szerintem kissé félre vagy informálva, mert az, hogy kényelmes sokkal többet jelent annál, hogy jó a rugózása... Ha jó rugózást akarsz, vegyél G-osztályú Mercedest :) Egyébként a mai kocsik mindegyikének van már olyan jó a felfüggesztése, hogy ne zavarjanak a kisebb úthibák, tehát a hangsúly inkább a kocsi jellemzőin van. A Renault Megane tényleg elég kényelmes (barátnőmnek az van), de ha 5 évnél hosszabb időre választasz autót, akkor a gatyád is rámegy a javíttatásokra (persze nem azt mondom, hogy hetente megy tönkre benne ez-az, de ha valami mégis meghibásodik, belenyúlhatsz a zsebedbe).

Én személy szerint egy Opel Vectrát vagy egy Skoda Octaviát ajánlanék, ez utóbbinak úgyis hamarosan lezuhan az ára az új generáció miatt, ráadásul hatalmas csomagtere van (minimum 3 hulla elfér benne :P).

2009. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Igen mindenképpen új autót szeretnénk. (de ez a kényelmes új BMW ,4-ért ,ez elgondolkodtató ))
2009. máj. 15. 10:01
 19/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha kényelmes és árban is jó autót akartok választani akkor Renault legyen! És az nem igaz, hogy egy év múlva a felét éri!!!!!!!!!!!!!
2009. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kissé elkanyarodva a témától: Itt a hozzászólókkal ellentétben nem venném meg a BMW-t, mivelhogy ezek a kereskedésben állók kevés kivételtől eltekintve szinte minimum 250.000 et futott, itt ott ha nem kiflibe tört kiegyengetett példányok, össze vissza foltozgatott motorral, stb. Ne dőlj be ennek a 80 akárhányezer kilométernek miközben szinte már nincs is az ülésből alattad semmi, rajzolt szervízkönyv, és egyébként is egy vak orvos 4. hobbiautója volt amit minden 3. év nyarán 2 hétre elővett...és természetesen így van ez nagyon sok kereskedésben pihenő autóval.


Másik dolog, BMW ből szerintem ne vegyél dízelt, használtan pláne ne. Kevéssel fogyasztanak kedvezőbben, viszont érzékenyebbek, a magyar viszonyok meg szarnak erre az érzékenységre:) Amit a dízelen spórolnál a benzinesbe beletöltöd. Ez nem azt jelenti hogy a benzines mind jó, csak jobban bírják. Nézz meg nagyon sok autót, ha 1 típus irányában elhatároztad magad irány a totalcar autó motor fórum, megfelelő topic kiválasztása, és a vásárlás előtt, hangsúlyozom előtt, nem után, a segítség kérése:)


Ha tetszenek a Bimmerek szerintem E39 528i kézivel lehetőleg, amilyen árban keresel nem kizárt hogy találsz nagyon szép példányokat. Ha kicsi a kaszni akkor 728i, kevéssel többet eszik, viszont alapban valamivel többet is tud (az extrákra célzok), viszont ez lehet hibaforrás is.

Az új autónak hatalmas az értékvesztése, biztos ki szeretnéd fizetni azt a presztizst hogy te finghatsz bele először?:)


Egyébként BMW-m van, és a 01:10 es voltam, sok sikert a vásárláshoz

2009. máj. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!