Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gumisnak tényleg RAGASZTANIA...

A gumisnak tényleg RAGASZTANIA is kellene a gumit amikor cseréli?

Figyelt kérdés

most hallottam hogy állítólag a guminak ragasztóval is be kell kennie a felni és a gumi peremét,amikor abroncsot cserél.Szerintetek ez igaz?

Én eddig sehol sem láttam,csak bekeni szappanos vízzel,leszedi a géppel,felrakja az újat,centírozás és ennyi.Semi ragasztást vagy ilyesmit nem láttam.Szerintetek?


2011. nov. 6. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az vazelin szokott lenni, nem ragasztó.
2011. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogyne, be kell nyomni a peremét sziloplaszttal, és utána biztos nem fog ereszteni!:D
2011. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha alufelni van akkor azt ragasztani kell.
2011. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gumit soha nem rgasztják. Sikosítani szokták, hogy könyebben és sérülés nélkül rámenjen.


Utolsó alufelninél a súlyokat szokták ragasztani.

2011. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 atilis ***** válasza:
Általánosságban nem szokták ragasztani, mert a tömlő nélküli radiál guminak ez a lényege. A guminak a pereme és a felni fala tökéletesen illeszkedik egymáshoz, amit a levegőnyomás tart a helyén. Gyárilag is így jönnek ki az autók. Ha viszont a felnit sérülés éri, ez lehet acél, vagy alu, mindegy. Ami azt jelenti, hogy belemész egy szép gödörbe, vagy lepadkázod, vagy bármi ilyesmi, akkor a felni pereme elképzelhető, hogy egy kicsit elmozdul, benyomódik, bármi ilyesmi, lehet, hogy szabad szemmel nem is látni. Akkor a levegő a nem megfelelő illeszkedés következtében elillanhat. Tehát, ha már régi a felni, vagy esetleg a gumi pereme is megviselt, akkor a gumis szokott egy peremkeményítő - ragasztót felkenni, ami ezeket a szivárgásokat megakadályozza, de ezt alapból nem szokták használni, csak ha a fent leírt indokok igazolják. A megütött felnit, amúgy görgőzéssel ki tudják javítani. Ezért nem szeretik a gumisok, ha a téli - nyári gumi egy felnire megy fel, mert az állandó bolygatás nem tesz jó neki. Mondjuk én is egy garnitúra felnit használok, és most a téli gumi feltételénél, az egyik kerekemet ragasztani kellett, a másik 3-at nem. A felni belső fala lett megütve, és nem feküdt fel rá a gumi, pedig nem is emlékszem rá, hogy megütöttem volna.
2011. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!