Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy pár száz forintos LED-es...

Atilis kérdése:

Egy pár száz forintos LED-es piaci lámpát ködlámpának beépíthetem-e?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a pár száz forintos LED-es lámpák, és még a fényerejük is nagyon frankó. Be lehet-e építeni a ködlámpa helyére, a rendőr megbüntethet-e? Műszaki előtt kiszerelném az nyilvánvaló.
2011. okt. 30. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a lámpán szerepel egy bizonyos "E" jelzés akkor azt legálisan használhatod sőt ha műszakira viszed az autód akkor is benne hagyhatod, Persze vannak ilyen ledes lámpák sőt nekem is ilyenem van az autóba rendes E jelzéssel és eddig senki nem "pattogott" miatta. Én csak a helyzetjelző helyére tettem bele, de eddig senki nem villogott és senkit nem zavart a fénye és éjjszaka persze tompítottal vagy refivel együtt szépen lehetett látni az úton. Ködlámpának is lehet használni így legalább ködben látják azt hogy ott vagy az erős fénye miatt.
2011. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"E" jelzésű, ködlámpaként minősített lámpát, ködlámpaként bekötve használhatsz. Ha nincs "E" minősítése vagy nem ködlámpa (hanem mondjuk DRL), akkor nem használhatod, mint ködlámpát.
2011. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az utolsó írja, a párszáz ft-os LED lámpában biztos nincs "E" minősítő jel,igen megbüntet a rendőr és ködlámpaként még akkor sem használhatnád ha lenne benne "E" jelzés.
2011. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!