Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift észrevételek,...

Suzuki swift észrevételek, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Vettem nemrég egy 2000-es 1.0 suzuki swiftet.. vásárlás után nem maradt sok pénzem, de a kötelező dolgokat ki akartam cserélni..gyertya,légszürő olaj. (tescos top drive olajra futotta sajnos) kb 600km-t mentem vele eddig.. a kérdésem.: ha sokat megyek az autóval és megállok mondjuk egy pirosnál az alapjárati hangja a kocsinak hasonlit a régi diesel mercikhez :) de máskor semmiféle kopogása nincs a motornak.. okozhatja ezt a rosszabb minőségü olaj?

Amit még észre vettem hogy bizonyos fordulatszám tartományban PL 5.-ikben 60-70 nél kissé villanymotorhangja lesz az autónak.. 60-70 alatt-- fölött megszünik ez a hang.

Még 1 dolog. (esetleg váltóolaj csere kell?)


Amikor annyira le esik a fordulat hogy vissza kelljen váltani ( piroslámpához gurulva pl) akkor fura zörgő hangot hallok motor vagy váltó felől.. de nem folyamatos zörgő hang.. hanem úgy hallani mint amikor a bicikli kerékbe 8as van és befog a fék.. kb olyan időközönként itt is. Váltóval lehet a baj?



Légyszi csak hozzá értő személyek írjanak


2011. szept. 15. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, ezért szokták mondani, hogy a suzuki motor jó minőségű olajjal megölhetetlen... Félreértés ne essék, más autó sem szereti a teszkós víájpíkárt... ha szelepemelők nem feltétlenül szeretik, és akkor tud kopogni a motor...

A váltóolajat le lehet cserélni, egyesek ajánlják is, egyébként bele van kalkulálva a gyárban való feltöltéskor, hogy az autó élettartamát kiszolgálja az első feltöltött olaj. az a hang lehet excentrikus féktárcsától is. a váltó sok kilóméteres autónál legtöbbször a kettest nehezebben veszi a kopott szinkrongyűrű miatt, egyébként sok gond nem szokott velük lenni.

2011. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

98ezer km-t futott az autó. késöbb cserélni akarom a motorolajat jobbra.


inkább most az a zörgés,morgás zavar.

2011. szept. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!