Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az objektiv felelosseg eseten,...

Az objektiv felelosseg eseten, ha nem a tulajdonos vezette a jarmuvet egy gyorshajtas elkovetesekor, szamithat barmilyen szankciora?

Figyelt kérdés

Ezt a tenyt bizonyitani is tudja oly modon, hogy a vezeto elismeri, hogy o ult a volan mogott.


Egy regebbi cikk: [link]


"Csak akkor mentesül a felelősség alól a tulajdonos, ha nem ő vezette a járművét, és ezt bizonyítani tudja úgy, hogy a járművet használó személy elismeri azt, hogy ő vezetett."


Ez aktualis meg?


2011. szept. 4. 05:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha találsz valakit, aki vállalja a gyorshajtást, akkor ő fizet. A lényeg, hogy valakinek mindenképpen fizetnie kell.
2011. szept. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyfélnek lehetősége van az ún. mentesülésre, ha bizonyítani tudja, hogy a szabályszegés idején a gépjárművet nem ő használta. Ennek esetei a következők.


A törvény alapján az üzembentartó mentesül a közigazgatási bírság megfizetése alól, ha a gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen (például lopás következtében) került ki a birtokából, és (feljelentéssel, felfüggesztő határozattal) igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezte a megfelelő hatósági eljárást.


Mentesül az üzembentartó a közigazgatási bírság megfizetése alól akkor is, ha a gépjárművet a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és (feljelentéssel, felfüggesztő határozattal) ezt a használatba vevő személy olyan teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatával, vagy azon gépjárművek esetében, amelyek külön jogszabály alapján a közúti forgalomban menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel vehetnek részt - olyan menetlevéllel, vagy fuvarlevéllel igazolja, amely tartalmazza


•a gépjármű hatósági jelzését,

•a természetes személy üzembentartó és használatba vevő nevét, születési helyét, idejét, lakcímét,

•nem természetes személy üzembentartó és használatba vevő esetén annak megnevezését és székhelyének (telephelyének) címét,

•valamint azon időszak megjelölését, melyre a gépjármű használatát a használatba vevő az üzembentartótól átvette.


Letölthető iratminta...

[link]

2011. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a reszletes valaszt es a letoltheto dokumentumot.


Amennyiben a vezetonek, aki atvalallja a feleloseget nincs hivatalos jovedelme, illetve ingatlan / ingosag a tulajdonaban milyen modon probaljak meg behajtani a kozigazgatasi birsag osszeget?


Masik kerdesem meg az lenne, hogy lattam a buntetesi tablazatot, ahol is feltuntetik bizonyos sebesseghatarok szazalekos tullepesenel a kiszabhato birsag osszeget.


Pl. 50 km/h eseten, 65-ig nics szankcio. Ezt jol ertelmeztem?

2011. szept. 4. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!