Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy szinte...

Miért van az hogy szinte minden robogó valamilyen sport motornak kar kinézni? És miért van hogy a Piaggio és főleg a Vespa sokaknál ciki?

Figyelt kérdés

Nem csak a hüly* gyerek 14-15 éves kis fiúk veszik őket.

Amúgy nem azt mondtam 14-15 évesek hülyék. Csak hogy akinek az kell hogy egy robogó álsport motor legyen, az még éretlen.


2011. aug. 28. 22:29
 1/7 A kérdező kommentje:
valamilyen sport motornak akar kinézni?*
2011. aug. 28. 22:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Más réteg veszi az ilyen sportrobogókat és az ilyen elegéns motorokat mint vespa piaggio. Én vagyok az a lányaki tegnap feltette a kérdést hogy 17 évesen milyet vegyen. piaggio liberty 50nél állapodtam meg. Stilus kérédse és hogy milyen rétegnek akarsz megfelelni (vagányabbak tiniknek vagy átlag embernek és azoknak akik robogóra mint egyzserű közlekedési eszközként tekintekek rá.) no éás az utóbbi vagyok
2011. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy azt a dizájn-vonalat amit anno az összes robogó-gyártó cég eldobott a mostani robogók külseje érdekében néhány cég nagyon nehezen tudja tovább vinni. Így maximum azt a kérdést tehetjük fel hogy mi lett volna ha anno nem kezdd el mindenki sportosnak tűnő robogókat gyártani és a klasszikus robogó-külsőt fejlesztik tovább. A Vespa például akárhogy is nézzük egy retró-motor, egy (igencsak drága) dizájn-cikk, pont azért mert különbözik a többitől. A mai embereknek már az a normális hogy a robogók úgy néznek ahogy most a robogók 90%-a, nem pedig a Vespa és a Piaggo. Ez pont ugyanolyan kérdés mint az hogy az emberek miért nem nézik hülyének azokat akik egy vadi új Ferrari 458-t vesznek egy régi Ferrari 250 helyett.
2011. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egészben az a legviccesebb hogy a 50cc korlátai miatt és még ha ráadásul 4T is akkor egy ezer éves szoci 50cc is ott hagyja őket. Ami amúgy indokolt is a súly és légellenállást figyelembe véve.
2011. aug. 29. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, a jó öreg S51B szimómmal simán állva hagyom bármelyik sportos dizájnu robogót, pedig nem tuningolt a bringám csak rendesen karbantartott.
2011. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
amíg ki nem szedik a folytást a robogóból...
2014. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Esprimo Mobile válasza:
Nekem Liberty rst 4-t-m van az mz-n kívül, vannak sportos vonalai pl az irányjelzök, csillagküllös kerék. De a lámpa egysége egy nagy tervezöi alkotás, böszme semijen motorra sem hasonlító de mégsem modern függölegesen ovális elsölámpa, A müszer fal ahoz képest hogy müanyagból van, egy 50-es éveket idézö antik asztali órára emlékesztet (csak az ingát hiányolom róla). Manapság az ien részleteket is nagyra tartom hogy csinálnak valamit ami új és egyedi és mégis retrós.
2014. dec. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!