Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tisztelt uraim! Mennyi ido...

Tisztelt uraim! Mennyi ido utan engednetek el a fiatokat egyedul vezetni friss B-s jogositvannyal?

Figyelt kérdés

Tudom rola, hogy megbizhato, nem csinal hulyeseget. Mezogazdasagi vontatobol mar egy ideje van jogositvanya, es ezaltal mar ugy-ahogy belerazodott a kozlekedesbe. Mindig is arra tanitottam, hogy esszel kell kozlekedni es nem vaganysaggal. Az autos oktatoja is mondta, hogy nagyon ugyes, es mindig odafigyel.

Az ekezetekert meg elnezest kerek, de nem rendelkezem magyar billentyuzettel.


2011. aug. 27. 19:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
uraim ,hölgyeim itt nem az autóról beszéltünk ,hanem egy fiatal emberkéről. még ,hogy más kocsijával mehet!nekem nem az autó fájna ,hanem a gyermekem!!!!!!
2011. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de én a következőt tenném:

Először mindenképpen felnőtt kísérettel megnézném hogy kis forgalmú utcákban hogy vezet, hogy tudja kezelni az autót. Ne feledjük hogy minden autó más, a saját is más lesz mint amin tanult, ezt szokni kell. Mondjuk 1 hétig esténként kimenni a gyerkőccel a közelbe, jobbkezes kertes házas részekre, ideális. Ha ott jól megy neki, akkor először csak rövidebb utakra menni vele. Jó ha nem csak úgy cél nélküli az autókázás, hanem van ürügy is (pl.: bevásárláshoz ő viszi a kocsit, stb...)


Közben célszerű a rutint is gyakorolni vele ásványvizes palackok segítségével, hadd érezze az autót.


NAGYON FONTOS: a kezdeti időkben ne szóljunk rá minden apró hülyeségért. Ha szarvas hibát követ el akkor nyílván de mondjuk azért hogy túl magas fordulatnál váltott csak, azért ne. Elveszi a sikerélményt.

Szóval először hagyjuk hadd szokja. Aztán amikor már jobban megy neki, szépen finoman, lehet bele-beleszólogatni főleg ami a defenzív vezetést illeti, ugyani azt pl. a tanfolyamon egyáltalán nem tanítják. De fő a fokozatosság...


Hogy mennyi idő? Ezt így nem lehet megmondani. Mindenkinél más. Honnan kéne ezt nekünk így távolból tudni? Amikor vezet, célszerű ha hangosan mondja a táblákat milyen táblákat vett észre. Ebből láthatjuk mennyire tud mindenre figyelni (kocsi, forgalom, táblák).

Közben lehet neki feladatot is adni:" az órisplakátig ha van hely, soroljunk át, stb.."


Érdemes bevinni nagy forgalmú helyekre (persze csak ha már jobbanmegy neki). Ha látszik hogy jól kezeli a helyzetet, akkor én elengedném.


Én 28 évesen tettem le a jogsit, direkt saját autót vettem, hogy ne apámét nyüstöljem. Tagadhatatlan, hogy sokkal jobb érzés a sajátomat vezetni. Így nincs bennem a félelem hogy mi lesz ha esetleg baja lesz, mert én a sajátomat lesz*om. Ha megtörik hát megtörik, azért van, tanulóautó :)


ha esetleg újabb a kocsi, célszerű lehet egy cascon elgondolkodni ha nem túl drága...

2011. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja igen még annyi, hogy az hogy ügyes és odafigyel és nem csinál hülyeséget, nem elég. Én is igyekszem figyelni, de egy valami pótolhatatlan: a tapasztalat.

Sajnos sok dolgot az ember csak tapasztalat útján tanul meg, nem megy másképp, főleg hogy a tanfolyami 30 óra semmire nem elég. Párszor már én is majdnem megtörtem a verdát. Pedig még figyeltem is. De mégis... Az biztos hogy az ezekből szerzett tapasztalatokat egy életre megtanultam, és legközelebb már az összes ilyen helyzetben még jobban figyelni fogok, tudom mi a buktató. Hozzáteszem ezek mind olyan helyeken voltak, ahol azóta már láttam baleseteket: alattomos, látszólag belátható, valójában beláthatatlan kereszteződések, ahova hamar odaér a keresztben jövő...

2011. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ja és igen, ha vezet a gyerkőc, a holttér ellenőrzést nagyon verjük beléje, sokan elfelejtik!


Ha kisebb városban vagytok, tessék felhozni néha pestre, hadd szokja az itteni forgalmat. A jogsi mindenhova szól, nem csak egy kisvárosba!

2011. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!