Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tisztelt uraim! Mennyi ido...

Tisztelt uraim! Mennyi ido utan engednetek el a fiatokat egyedul vezetni friss B-s jogositvannyal?

Figyelt kérdés

Tudom rola, hogy megbizhato, nem csinal hulyeseget. Mezogazdasagi vontatobol mar egy ideje van jogositvanya, es ezaltal mar ugy-ahogy belerazodott a kozlekedesbe. Mindig is arra tanitottam, hogy esszel kell kozlekedni es nem vaganysaggal. Az autos oktatoja is mondta, hogy nagyon ugyes, es mindig odafigyel.

Az ekezetekert meg elnezest kerek, de nem rendelkezem magyar billentyuzettel.


2011. aug. 27. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
diszkóba hogy haverokat taxizzon biztos hogy nem engedném el se olyan helyre ahol utas netán sofőr környékére alkohol kerülhet ha pl barátnőjével el akar menni strandra akkor engedd
2011. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg ,hogy vezet, és ha te úgy látod akkor már akár ma is mehet, nem mindenki egyforma elég egy haver és már a fiadat meg sem fogod ismerni máris diszkós fiatal! bocsi!
2011. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én pár száz kilométer erejéig még elkísérném. De ez csak az én véleményem.
2011. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is legyél ott még párszor amikor vezet, hogy megnézd szerinted mennyire figyel és mennyire tudja a dolgokat :) Aztán ha úgy ítéled, hogy jó akkor én elengedném simán. Annó apám még jó 81ben :D lerakta autóra a jogsit rá 1 hétre mentek Balatonra ( kb 280km) :D Megjegyzem ő volt az első akinek jogsija lett.
2011. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen vezetési előélete volt valós forgalomban, tehát nem a mezőgazdasági vontatóra gondolok.


Forgalomban rutint a motorozással szerezhet, ez az ami sok friss jogsisnál hiányzik és ami az első időben a legtöbb veszélyt hozza.

Vezetni tud, parkolni tud, vigyázni, odafigyelni tud, de a forgalom ritmusa és az esetleges mások által elkövetett szabálytalanságok meglephetik. Ebbe bele kell rázódni, ez biztos egy hát ha minden nap vezet aktívan.

2011. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem kb fél év után engedtek el egyedül de akkor is csak rövidebb utakra pl boltba aztán egyre hosszabb utakra. Mostmár bárhova elmehetek egyedül. Most lesz 2 éves a jogsim.
2011. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nekem megmondták a szüleim, hogy vigyázzak az autóra, mert lehet, hogy megkapom. Novemberben meg is fogom kapni:-D Igaz nem egy nagy összegű autó de negyedét ki kell fizetnem.
2011. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már aznap egyedül vezethettem amikor a kezemben volt a jogsi. Persze azért néha beültek mellém és megnézték miket művelek :)
2011. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz hogy én nem vagyok még felnőtt viszont már 20 éves vagyok 17 évesen kezdtem a jogosítványt egyből sikerült is minden. Nos nálunk úgy volt hogy mindíg csak akkor vezettem mikor apámék mentek valahova egy rész azért mert az oktatóautó után a mién furcsa volt.más rész azért mert apu figyelte hogyan vezetek illetve ha valamit hibáztam mondta hogy ezt így azt úgy csináld, adta a tanácsokat.Anyumat vihettem (egyedül) csak a faluban boltba postára egyéb helyekre aztán mikor apám úgy érezte hogy már magabiztosabban vezetek akkor engedett el egyedül néha pl barátnőmhöz a városba,iskolába néha ,gyakorlatra és egyéb helyekre . ezzel folyamatosan fejlődtem ez kb 1 év alatt leforgott, azóta egyedül megyek az országban minden felé (hála istennek balesetmentesen) kopp kopp kopp... folyamatosan szokom a dolgokat az új szituációkat stb. szerintem várj vele mg elengeded elvégre egy mezőgazdasági jármű és egy személyautó közt óriási különbség van illetve olyanokat tapasztalok az utakon hogy szörnyű ... előzésbe kezdenek mikor tudják hogy nem bírják befejezni, kanyarokban megelőzgetnek,sietős a dolguk,kiugranak elém a járdáról mert ő csak úgy át akar menni (minden zebra nélkül) .Szerintem egyenlőre figyeld hogyan vezet és adj neki tanácsokat ,nem beleszólni szeretnék én sem vagyok egy gyorsulós típus,szeretek biztonságosan közlekedni de ha a helyzet megkívánja a baleset elkerülését akkor aztán tényleg oda kell tenni magát az embernek. a mai napig vannak új szituációk. szerintem te is biztonságosabban fogod elengedni a srácodat úgy hogy tudod hogyan vezet ,néha engedd neki hogy megküldje az autót persze a felügyeleteddel és ésszerű határokon belül :) bocsánat ha hosszú lett
2011. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engedném én rögtön, de nem az én kocsimmal.
2011. aug. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!