Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri OMV MaxxMotion-t tankolni?

Megéri OMV MaxxMotion-t tankolni?

Figyelt kérdés

Van valamilyen előnye a sima super 95-el szemben?

Tényleg kevesebbet fogyaszt tőle az autó?

Tapasztalatokat és véleményeket ha írnátok azt megköszönném.


Előre is köszi a válaszokat.


2011. aug. 24. 21:46
1 2
 11/20 anonim válasza:
Nem. Csak neked nem tűnt fel, hogy motorja van. Persze ezen nincs mit csodálkozni, ez a tipikus magyar autóval közlekedők jellemzője: "Csak én létezem" :)
2014. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Az autóm gyárilag 98-as, ólmozott benzinhez van tervezve (fizikai kompresszióviszony szerint is).Egy igen egyszerű, nyers és közvetlen élményt adó gépkocsi, amin akár a füledet is használhatod kopogásérzékelőként, és az egyéb érékeid sincsenek eltompítva.

Ólompótló adalékot használok (Gold Eagle)a szelepek kedvéért, mellé pedig eddig az alábbiakat próbáltam:


Agip 98- amolyan igazi KGST szagú-hangú cucc, elég koszosan ég, de az oktánszám és a kraft megvan vele, mégha kissé darabos érzéssel is. A Lukoil 98 szerintem ugyanez.


Mol EVONeo: meglehetősen "semmilyen", az Agipnál tisztább, de nem igazán akar menni vele az autó, noha nem is csörög, tehát oktánra biztos megvan ez is, csak égéshőre/karakterisztikára fura.


OMV Maxxmotion 100: mikor először tankoltam, nem akartam elhinni, hogy benzin és benzin között ilyen különbség lehet (és egyáltalán nem rossz áron!) A motor gyönyörűen forog ki vele, hangja alig van, nagyon tisztán ég és tényleg pucolja a rendszert (pillangószelepen látni).

Az autóm lassan 25 éves létére szó szerint suhanva utazik vele 80-90-el(ez a kedvenc tempója :)), miközben -7-es gyertyákkal- lazán 4-essel kezdődő fogyasztási átlagokat hoz (a gázpedálra alig kell rálehelni). Hosszú állás alatt sem megy ki belőle a kraft a tankban pihenve.


Annyira bejött a cucc, h a Shell V-power már el sem érte az ingerküszöbömet, és ha össze tudok szedni 3 dolgot,amiért bánom,h Budapestről Vácra költöztem, akkor ennek az üzemanyagnak a hiánya errefelé az egyik.


Az igazsághoz tartozik, hogy illik legalább egy teljes tanknyit menni vele (1000 km), h az előnyei rendszerszinten érvényesüljenek, de a különbség már az első métereken érezhető. Ritkán találkozom olyan termékkel,amiről csak úgy tudok nyilatkozni, mintha reklámoznám (a másik ilyen az eredeti MBT cipő)-de ez abszolút megérdemli.

2014. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Gergely8922 válasza:

hello

én Citroen c3 hoz használom a motor nem ráz annyira sokkal halkabb és erősebb

a fogyasztást nem tudom nem mértem

de annyit javított az utazás minőségén hogy én már jó ideje csak azt tankol-lom

2014. dec. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Bánóczki Zoltán válasza:

Dízelben a legjobb. dCi Euro4 észreveszi

Ne higgyetek azoknak, akik botfülűek botlábúak egy krákogó motort sem ismernek fel.

15-20 indítás/ciklus és több száz kell mire az ECU felismer egy új gázolajat.

2015. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Pár éve használom, amikor OMV kút környékén visz az utam és fogytán a benzin, mindig ezt tankolom. Szépen, egyenletesen jár vele a motor alapjáraton. A fogyasztás 3-5 deciliterrel kevesebb volt mint más üzemanyagokkal.

Újabban - kb fél éve - viszont azt tapasztalom, hogy a fogyasztás nem hogy nem kevesebb vele, hanem még egy picit több is. A kútoszlopon lévő feliratok közül is lekerült a "kisebb fogyasztás, több megtett kilométer", míg a 95-ös verziónál megvan. Talán változtattak valamit az összetételén?

2015. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%

Nekem teljesen pozitívak a tapasztalataim.

MOL- jelenleg a legszarabb szerintem

A többi meg mikor milyen mert úgyis a moltól veszik de szerintem jobbak azért.

Messze az OMW a legjobb évi 70-80ezer km megtételével mondom. Dízelek kevésbé fulladnak le és szebb a hangja, jobban fogyaszt. Mondeo 2.0 tdci átlagban 4decivel gazdaságosabb.

Másik autó egy 4es golf 1.4 16V városban klímával normálisan nem agyon spórolva meg nem is taposva 7.3 a maxxmotionnel, 7.7-7.8 shell 95el.

Nekem bevált. Pont annyival drágább mint amivel jobban fogyaszt szóval nem ezzel fogsz spórolni.

Bár ha utánaszámolsz akkor golf esetében 4decis javulás az olyan 6%körül van. 400 forintnak a 6 százaléka 24forint. Annyival viszont nem drágább közel sem.

2015. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

Autószerelőm ajánlotta omv maxmotion 100-at, műszaki vizsga előtt, mert a kocsi csak az emisszión bukott előműszakin. Azt mondta ennek az üzemanyagnak semmi köze Magyarországhoz, ezért ez a legjobb :D

Több mint egy tankkal elfüstöltem, és már érezni, hogy jobban megy a vas. Előtte kommersz benzineket tankoltam és spurival adalékoltam. Kék, piros felváltva. OMV 100 ráadásul úgy érezhetően jobb, hogy az új gumik vastagabbak 10 milivel, mint előtte :D Hát ennyi

2016. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Szeress Engem válasza:
100%

Ahoj, jó régi a cikk.

A 100-asok kipucolják a motorodat. Ha csöppet igénytelenbe tolod a kocsid gondozását, akkor észrefogod venni a javulást. a gondoskodó vagy vele, évente olajcsere és abból is a jobb, és társai, akkor érezhető különbséget nem biztos hogy észreveszel. Érdemes időközönként egy teli tankot tölteni 100-asból ha nem is mindig azt, mivel kicsit kipucolod vele a kocsidat. Youtubeon vezess video part1 és 2 kitárgyalja a témát.

2017. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 matmero válasza:
89%

17 éves Suzuki Swift Sedanom van, tehát nem tartozom az autós elithez.

MINDIG Maxx 95-öt tankolok, ha csak lehet. A kocsi szereti. Egyenletesebben megy, jobban húz, érezhetően örül.

Ennyi.

2018. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Jo regi a kerdes, de azert lerinam a szemelyes tapasztalatomat. Evekkel ezelott volt egy E320 CDI Mercink. Mindig a MOL-nal tankoltunk (sajnos), az auto gazadasnal fustolt mint egy olajkalyha. Addig amig egyszer tele tankoltuk az OMV-n peremium gazolajjal.....kb 15 km megtetele utan mintha elvagtak volna a fustolest. Ugyhogy en csak annyit tudok mondani, ha masba nem is, de a nagynyomasu dieselekbe elengedheteten ez az uzemanyag. Megeri az az 50-60 ft plusz, jobb mint kicserelni 4 vagy 6db porlasztot es egy szivattyut.
2019. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!