Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri OMV MaxxMotion-t tankolni?

Megéri OMV MaxxMotion-t tankolni?

Figyelt kérdés

Van valamilyen előnye a sima super 95-el szemben?

Tényleg kevesebbet fogyaszt tőle az autó?

Tapasztalatokat és véleményeket ha írnátok azt megköszönném.


Előre is köszi a válaszokat.


2011. aug. 24. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2011. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Lópikulát fogyaszt kevesebbet az autó, nem benzint. Sajnos csak Mo.-n hiszik még el ezt a hülyeséget, legfeljebb erősebb lesz az autó, de nem fogyaszt kevesebbet, mert úgyis hozzá-állítja az elektronika a gyújtást.
2011. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
NEM
2011. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Én a Lukoilnál tankolok mezei 95-öst az Orczyn, 364,90-ért. Occó, jó, se többet, se kevesebbet nem fogyaszt a motor, ugyanúgy megy. Szerintem tök fölösleges ez a "ha X oktánszámmal tisztább benzint tankolok, akkor erősebb lesz-e tőle az autóm" dolog... Ilyen benzinárak mellett meg főleg.

Ez egy PRIVÁT vélemény, senkinek sem kívánok vele ártani/lelki világába belegázolni.

16/F

2011. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Én már egy ideje maxmotion-t tankolok.Csendesebb tőle a motor,jobban húz,és igen kevesebbet is fogyaszt.Ez saját tapasztalat,és nem reklám!De nem kötelező elhinni,ki kell próbálni,menjél vele min. 1000 km-t,és utána tankolj bele sima 95-t.Egy próbát megér!
2011. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Igaz nem maxxmotiont, hanem v-power racinget tankolok, de a tapasztalatom erre is érvényes.

Legelőször, mikor ilyet tankoltam, alig tapasztaltam különbséget. Nálunk mindig én intézem a tankolást, tehát jórészt a nevezett benya kerül a gépbe.

Egyszer családom másik tagja tankolt, majd mikor újra használtam a kocsit, meglepődve tapasztaltam, hogy sokkal gyengébb a szokottnál. Az ok akkor derült ki, amikor megtaláltam a kocsiban a blokkot, és azon majdnem egy egész tanknyi euro 95 szerepelt. Alig vártam, hogy kifogyjon. Legközelebb újra power ment bele, és úgy viselkedett mint az euro 95 előtt.

Lényeg a lényeg, hogy ha nem sokkal, de kevesebbet fogyaszt vele, nem fullad le olyan könnyen, és ami még fontos, csendesebben jár.

Még egy érdekesség: az autót 4 évesen 30ezer kilométerrel vettük meg. Az előző tulaj végig euro 95-tel tankolta. Az olaj szén fekete volt benne. A következő olajcsere alatt végig powert kapott. Sokkal tisztább volt az olaj mint előtte, amely évek alatt mindig tisztult (évenként olajcsere van). Hozzá kell tenni, hogy egy éve 1:1 E85 v-power racing keverékkel járok, amely szintén jótékonyan hatott az olaj tisztaságára. Jelenleg, 6500km után is tiszta, sárgás színű az olaj, nincsenek benne fekete darabok, mint amikor euro 95-tel ment.

Valószínűleg maxxmotionnal is ugyanezt tapasztalnám, ha OMV környékén járok üresedő tankkal akkor kipróbálom.


Summa summárom, szerintem összességében megéri, még ha drágább is picivel, de a motor élettartama szempontjából jótékony hatású.

A plusz erő nálam működik, másnál viszont az ellenkezője, úgyhogy minden bizonnyal motortípustól, vezérléstől függ a dolog.

2011. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Előző vagyok.

Nos, megvolt az OMV Maxmotion 100 is: tegnap tankoltam belőle, igaz csak valamivel több, mint fele tankkal (a maradék 2/3 V-Power racing + 1/3 E85).

Volt szerencsém többféle úton (autópálya, város, országút) kipróbálni.

Alapjáraton csendesebb vele a motor, egyenletesebben jár. Kis fordulatokon jobban húz, nem rángat (racinggel kicsit rángat, főleg váltásoknál). Ez mindenképpen előnyére válik. Szintén ennek köszönhető, hogy jól gyorsul 50-ről, nem fuldoklik. (eddig mindenféle üzemanyaggal, a racinggel is, lassan tudtam 4-ben 50-ről felgyorsítani)

Még az 5. sebességet is tűri 50-es tempónál (kipróbáltam, mert írták, hogy jó, de nekem úgy nem tetszik ezért maradok a 4-ben 50-nél)

3500-4000 között, ahol a Racing elkezd húzni, a Maxmotionnak elfogy az ereje, ilyen fordulat fölött már gyengébb. Ez az egy rossz amit tudok mondani róla.

Előnye még az ára. A Racingnél 20 forinttal olcsóbb literje. Az EVO-nál drágább, de mindent összevetve ennél az üzemanyagnál tapasztaltam eddig a legjobb ár/érték arányt.

(Persze ez mind-mind autófüggő, az enyémmel így viselkedik.)

További pozitív tapasztalatom az OMV-vel, hogy nem ugranak a nyakamba egyből a kutasok borravalóért ácsingózva, kérésre viszont szívesen segítenek. A Shellnél alig tudom levakarni őket, egyből letámadnak.

2011. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Damn válasza:
100%

Diesel MaxxMotiont használok évek óta.

Nekem abszolút megéri. 12 éves Renault Megane 1.9 TDI-vel járok, előtte mindig a legolcsóbb dieselt tankoltam bele. Nagyon sokat járok autópályán. Az "olcsó" dieselekkel 50 literből elmentem ~800km-t. A MaxxMotion-nel 130 km/h átlagtempót diktálva ~880-900km-t szoktam pörögni. Egyszer amikor Budapest-Győr-Budapest-Sopron között kellett ingáznom akkor 100-110 km/h tempó között haladva 950km-t mentem el vele. Nekem fogyasztásban vissza hozza az árát sőt még pluszba is jövök ki vele. Fogyasztásban ki lehet számolni, hogy durván ~50 km-el jobban jössz ki.

2012. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Madartejlight ***** válasza:

Akkor nem csak én éreztem így tegnap "üres" tankra nyomtam 10 liter maxxmotion100as benzint egy 2002 es 1.3 16 szelepes

swiftbe érezhetően jobban ment a kocsi főleg városban érezhető hogy könnyebben fut az autó és könnyebben felpörög a motor (szokásos vezetési stíulusom mellett ugyanolyan gázadással 500 al feljebb forgott)

2013. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Csak nekem tűnt fel ,hogy a 4. válaszíró 16 éves és Ő takolja az autóját?
2014. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!