Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Bandit 400 A. korl....

Suzuki Bandit 400 A. korl. Vezethető?

Figyelt kérdés
Néztem hasznaltauto.hu-n hogy a Suzuki Bandit teljesítménye az 40 kW, illetve akörül és A.korl. jogosítvánnyal csak 25 kW-ig lehet motort vezetni. Viszont láttam olyat hogy a forgalmiba 25 kW van írva és így vezethető a Bandit. Ez hogy létezik?
2011. aug. 11. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy egy rakás 125-ös motor segédmotoros jogsival.

Nem éri meg játszani vele, nemsokára rá fognak szállni a rendőrök.

2011. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tesznek bele folytást azt úgy mérik meg a teljesítményét? Vagy fogalmam sincs...
2011. aug. 11. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra nagyon kicsi az esély hogy utólag tettek bele fojtást. Ilyenről én még soha nem halottam. Talán szakműhelyben, tervdokumentáció alapján elvégzett átalakítás esetén lehetséges, aztán új műszakit készíteni, de nem ismerem a jogi hátteret pontosan, szóval nem kizárható, hogy meg lehet oldani. De ha 25kw van a forgalmiban, akkor mehetsz vele, bár elvileg a rendőr elküldhet teljesítménymérésre, az nem szerencsés, ha valójában nem 25kw a motor.

De ezeket a gépeket kiadták gyárilag 25kw-ra fojtva, szóval, ha itt is ez az eset áll fenn, akkor nincsen semmi gond.

2011. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2011. aug. 21. 15:31
 5/5 anonim válasza:
Hali, ezt külföldröl behozott mocikkal csinálják, mert akkor kell új bejegyzést csinálni a motornak magyarországon, és igen akkor tesznek bele egy folytást, a papírozás után meg kiveszik, és ennyi, az a lényeg ami a fogalmi engedélyben van ha 600 as a moci és 25 kW van a papíron akkor vezetheted, DE! ! ! ha pl egy 400 as gép vagy tök mind1, de ha egy másik mocinak a forgalmijában akár csak 25.0000001( ilye nem llétezik) tehát ha 25 kW felett van akkor nem vezetheted, kivéve ha ráülsz és beindítod :')
2013. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!