Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogyaszt a Fiat Bravám...

Mitől fogyaszt a Fiat Bravám 9-10 litereket?

Figyelt kérdés
Van egy Fiat Brava-ám 96-os 1.6 16v-es új hengerfej van benne, új gyertyák-gyújtás elosztó, olajat nem eszi, nem füstöl az auto, de a fogyasztását egy kicsit sokalom, pedig soha nem huzatom és 60-70 nél nem megyek vele többet....viszont azt észre vettem hogy ahogy egy kicsit oda lépek neki elkezd gyorsulni majd 1 másodperc mulva mulha hirtelen veszíteni vagy 15-20 lóerőt az erejéből az auto....na ezek miért vannak? Köszönöm..
2011. aug. 4. 17:33
1 2
 11/11 O.Máté válasza:

Hello

Nekem 1.4 12v bravam van. nekem is vannak vele problémáim.Mostaában sokat jártam autópáján és egyenletes tempónál(110-120)furcsán járt a motor. így hát elmentem vele szerelőhöz de közben ugye elég nagy volt a kartergáz.Az injektor házban is folyt az olaj.Úgy hogy mértünk egy kompresziót minden hengerben.sajnos itt kezdőttek a problémák. Sajnos a motor szét az összes szelep egy rakás szar volt nem zártak rendesen így az égés sem volt tökéletes.Az olajlehúzó gyűrűk is fordítva voltak rajta.Ezzel csak arra akartam kijukadni hogy nem biztos hogy az elektronika vagy a cammogás az ok.Ajénlok neked is egy kompresszió mérést.nem egy nagy összeg.Az új hengerfej az új vagy bontott?A szelepek állapota milyen?Nekem a szelep vezetők is szét voltak repedve? Inkább ott keresném a problémát. Egyépként az 1.6 16v.es 8 litertől nem fog kevesebbet enni.

2012. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!