Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért neki van elsőbbsége?...

Miért neki van elsőbbsége? (kresz)

Figyelt kérdés

[link]

a jobbkéz-szabály, és a kanyarodási szabály szerint is én mehetnék, vagy akár egyszerre, mert nem akadályozzuk egymás útját. szóval miért a B mehet előbb? már végképp nem értem az egészet :/


2011. aug. 3. 09:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én az ilyen képeseket mindig úgy csináltam, hogy képzeleteben letakartam azokat a szereplőket, akik tudni hogy maradnak valamilyen oknál fogva, és akkor marad a többi szereplő, akik közül már könnyebb kitalálni. Az is segít ha képzeletben mindegyik járműbe beleülsz, és elképzeled mit lát, onnan nézve ki merről hogy jön, kinek kell elsőbbséget adni.


Lássuk így: A-nak nem kell elsőbbséget adnia senkinek (nincs jobbkéz és nincs kanyarodási), neked kell jobbkézt adni, tehát magadat letakarod. Marad A és B. A és B közül a kanyarodási szabály miatt A kisív megy először, majd B nagy ív miatt. Utána felveszed a kezed a képről, és meglátod magad, már csak te maradtál, te mész utoljára.

2011. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!