Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért neki van elsőbbsége?...

Miért neki van elsőbbsége? (kresz)

Figyelt kérdés

[link]

a jobbkéz-szabály, és a kanyarodási szabály szerint is én mehetnék, vagy akár egyszerre, mert nem akadályozzuk egymás útját. szóval miért a B mehet előbb? már végképp nem értem az egészet :/


2011. aug. 3. 09:29
1 2
 1/11 Caedes válasza:
A "B" elmegy mert kis íven kanyarodik és a kettőtök útvonala nem keresztezi egymást. Az "A" t pedig el kell engedned. Ez egy egyenrangú útkereszteződés és védi a "jobb kéz-szabály". Hát ezért.
2011. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neked el kell engedned A-t a jobbkéz szabály miatt. Neki viszont el kell engednie B-t, mert B kis ívben kanyarodik. Így tehát B megy elsőnek, aztán A és végül maradsz Te.
2011. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Te azért jelölted a másodikként választ, mert véleményed szerint a B jelű jármű neked ad elsőbbséget a jobbkéz-szabály alapján, míg te az A jelű járműnek, ezért az elhaladási sorrend az lesz, hogy B - te - A. De a valóságban te a B jelű jármű útját nem keresztezed, így elsőbbségi viszonyokról nem beszélhetünk.

Akik "keresztező" pozícióban vannak, az az B és az A jármű, valamint te és az A jármű.

B és A jármű esetében pedig kis ívű jobbra kanyarodás, valamint nagy ívű balra kanyarodás van, így értelemszerűen a kis ívben jobbra fordulónak lesz a nagy ívben balra fordulóval szemben elsőbbsége.

Vagyis a B fog legelőször kanyarodni, mert az A-val szemben neki elsőbbsége van (kanyarodási szabályok), majd kanyarodik az A, mert neki viszont veled szemben van elsőbbsége (jobbkéz). Végül elhaladhatsz te.

2011. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az A világos, a másikat még mindig nem értem, lehet, hogy full hülye vagyok, bocs :D de nem úgy van, hogy az egyenesen haladónak van elsőbbsége a kanyarodóval szemben? vagy ez egy ilyen kivételes eset? ha nem keresztezzük egymás útját, akkor nincs sem jobbkéz-szabály, sem kanyarodási szabály, hanem elmegy a kisívben kanyarodó én meg akár vele egyszerre, de neki van elsőbbsége? :D istenem, adj logikát! :D
2011. aug. 3. 10:04
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, azt hiszem már értem :)
2011. aug. 3. 10:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez egy egyenrangú utak kereszteződése, tehát jobbkézszabály van.


Elsőként elmegy jobbra kis íven a B. Az őt útja senkiét nem keresztezi, tehát ő megy elsőnek.


Másodikként elmegy az A, mivel te elsőbbséget adsz neki, hiszen jobb kéz felől jön.


Harmadikként pedig mész tovább te.

2011. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy értsd:


Neked NEM kell a B-nek elsőbbséget adnod. Viszont az A-nak KÖTELEZŐ elsőbbséget adnod. Tehát meg kell várnod, míg A elhalad. Viszont A elsőbbséget ad B-nek. Tehát B halad át először, utána A te meg vársz a sorodra.

2011. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kresszben ezt a pár dolgot jól jegyezd meg ( persze a többit is)És ebben a sorrendben

- Jelzőlámpa

- útjelzés

- tábla

- jobb-kézszabály


Amennyiben jelzőlámpa van az az elsődleges, ha nincs, akkor az útjelzést figyeled és így tovább. Itt ebben a példában egyenrangú utak találkoznak, hiszen nincs elsőbbséget adó tábla, és nem látsz útjelzést sem.



Először elmegy a B, mert kis ívben kanyarodik*jobbra*, /hiába vagy Te neki jobb kézre/ Ezután el kell engednek a neked jobb kézre lévő nagy ívben*balra* kanyarodó A járművet. És ezután mehetsz majd Te.


( Egyébként a valóéletben, lesz, olyan, hogy csak "Te és a B jármű lesz" és lesz kellő rutinod, akkor mehettek egyszerre, persze kellő odafigyeléssel. Én általában, ha városon kívül vagyok, még jobban figyelek, mert előfordult már, hogy kint maradt a jobbra index és egymásba rohantak.( Urhidán, a motoros anyukája halt meg, akit a motoros vitt az első útján) Szóval mindig meg kell bizonyosodni róla, hogy tényleg lelassított és megkezdte a bekanyarodást.



Ezen kívül a hármas szabály az elsőbbségadásban:

1, Főuton haladó ( egyenesen haladó, ami tudjuk, hogy a kresszben relatív egyenes, az egyenes arra értendő, hogy főuton halad, ez lehet félkör alakú, elkanyarodó, girbe-gurba stb..

2, jobbra kanyarodó

3, balra kanyarodó

2011. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a 10:16-os nagyon jól leírta a lényeget!
2011. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen neked is a választ :)
2011. aug. 3. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!