Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Letud magától ereszteni egy...

Letud magától ereszteni egy kerék?

Figyelt kérdés

Reggel elmentem melózni. Akkor jó volt a nyomás.

Bent melóztam kb 2-3 órát, kijöttem, és láttam, hogy aaz egyik kerék le van egy picit engedve(nem durván, csak picit) Elmentem egy kúthoz felöltöttem az ajánlott nyomásra, és még most is jó.

Magától hogy engedne le?

Valaki megszivatott, és leengedett belőle?


2011. júl. 26. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

megeshet :D . bár én jártam úgy hogy guminyomás rendben majd másnap reggel mentem be a garázsba majd látom hogy az autó bal oldala lent van a földön :D nézem bal első kerék totál lapos... elvittem műhelybe ahol mondták hogy valahogy kirepedt a belső gumi aztán beragasztották.

Mellesleg van egy motorom miben új belső gumik vannak eleinte tartotta a nyomást aztán egy ideje egy bizonyos nyomásra leenged és hiába fújom fel megtartja míg ráülök utána laposabb lesz és nem tudom miért :(

2011. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajna tud ilyet tenni.

lehet a felni belső pereme horpadt akár,de az is lehet-én már jártam így-hogy van egy csavar,szeg valami idegen tárgy a gumiban,aztán,ha pont rajta állsz,akkor leenged. Esetleg vedd le,és nézd meg a kerekedet,szelepet,szeleptűt.

2011. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cserélj szelepet,mert az szokott olyat csinálni hogy néha ereszt,néha nem...
2011. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vacak szelep (egy kis nyállal ellenőrizhető), rozsdásodó vagy sérült felni, állítólag padlóig nyomott pedálos vészfékezés után is leengedhet lassan a gumi ha picit elmozdul. Meg persze lehet pici sérülés, amitől lassan majd megint le fog ereszteni.


A belsőgumis motorkeréknél lehet hogy a belső elkezdte engedni a levegőt, megesik hogy szinte porózussá válik. Nekem ugyanígy enged az smkp-omon a hátsó, a motoromon az első. De annyira nem zavar még hogy szétszedjem. :)

2011. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előfordulhat,hogy a felni (esetleg szemmel nem is látható) deformációja okán ereszt le gumi és csak egy bizonyos helyzetben állva.

Gonosz dolog lehet egy szög is ami normál esetben tartja a levegőt de a gumi adott részét terhelve lassan(és csakis abban az állásban) engedi a levegőt.

Gumis párszázért leveszi,szétszedi,összerakja - sokszor ez is elég de ha nagyobb a baj az is kiderül.

2011. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos! Elég egy óvatlan útpadka és olyan sérülések keletkeznek a szerkezetében (szálszakadás pl) amitől később ereszteni fog. De hosszú ideig állt autónál eleinte azt mondják természetes is valamilyen mértékű eresztés. Az enyémet viszont a végén hetente kelett pumpálni, mert annyira szökött a levegő. Ez nem normális, ennek valami baja van.
2011. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még mindig nem engedett le azóta.

Nem értem.

2011. júl. 27. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Megesnek különös esetek.

Év valamelyik szombaton voltam egy fatelepen, beálltam a parkolóba, mire bementem az irodába, levágattam néhány 50*50-es fenyődarabot annyira leengedett hogy nem bírtam alátenni a gyári emelőt. Kerítettem egy krokodilt, kicseréltük aztán délután elvittem egy gumis haveromhoz.

Kapásból belenyomtuk egy hordó vízbe, de semmi. Lekaptuk a felniről, sérülés se belül, se kívül. Szelep nem ereszt egyáltalán. Visszaraktuk, azóta tartja a nyomást.

2011. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!