Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme volt lerakni a...

Mi értelme volt lerakni a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Már lassan 4 hónapja van jogosítványom, és eddig kb 6-7 alkalommal vezettem, de akkor is olyan szinten bele szóltak, hogy egyszerűen nem bírom elviselni (tolatásnál kormány forgatása helyettem!!!! ), szóltam hogy ez nagyon zavaró számomra, de sajnos nem kaptam választ rá. Minden önbizalmam elszáll lassan... jogsi megszerzése után folyamatosan kellet volna vezetnem, h több rutint szerezzek, de így h magamba még 2 métert se mehetek arrébb elég nehéz lesz :(


ezt a 150k-t (kb) másra is ellehetett volna így költeni...saját kocsink nincs, papámét vezetem néha..


2011. júl. 11. 19:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Saját autót nem ajánlok, mert a gagyád is rá fog menni ha normálisan akarod is használni. Ha még nem akarod, akkor is :) illetve akkor nincs értelme. Ha egy kocsival egy évben egy km-t sem mész, akkor is benne van 50-100e ft-ba. Ha mész évi átlagos 10e km-t, akkor pedig 300-400 rugó, tehát évi 500-600e. (és ez nem túlzás, számold ki!)


Amit inkább ajánlok: bérelj autót. 3-4-5e ft/napért már lehet. 2-3 hetente bérelgetsz 1-2 napra, simán jobban megéri mint saját autót tartani.


Azért szóltak bele, mert féltik hogy összetöröd, ami valamilyen szinten érthető, persze ez így akkor is hülyeség, mert ha először kietlen helyen gyakorolsz, akkor olyan nagy baj azért nem lehet...


Én a helyedben megmondanám nekik hogy vigyenek ki kietlen helyre, ott hagy éld ki magad, és ne szóljanak bele, mert így sosem fogod megtanulni... Esetleg ha teheted ültesd barátnőt jobb 1-be, akkor más már nem tud belenyúlni :) max. hátulról fog beledumálni...

2011. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Azért szóltak bele, mert féltik hogy összetöröd, ami valamilyen szinten érthető"


hát az autó 10 méteres körzetében semmi nem volt.....(ha ezt a tolatásos dologra írtad)

2011. júl. 11. 22:44
 13/27 A kérdező kommentje:
a családnak is jó volna egy autó, nem kellene mindig mást megkérni arra, hogy eltudjunk menni valahova, tehát nem csak magamnak lenne ez jó. (pl bevásárlás télen elég szar tud lenni biciklivel...)
2011. júl. 11. 22:46
 14/27 anonim ***** válasza:

Nekem is beleszólt apám sokáig abba, hogy vezetek. Amíg egyszer meg nem álltam az út közepén és azt mondtam neki, hogy anyósülés nem szól bele vagy cseréljünk helyet és vezess.


Azóta nem szólt bele egyszer sem :)

2011. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én 19 voltam amikor leraktam a jogsit. Utána jó egy évig 3-4 alkalommal vezettem. Nem estem kétségbe hogy jaj minden haverom vezet mert odaadják a családi kocsit neki. Nekünk nem volt autónk anyám testvérének és fiának volt csak ezeket vezettem pár alkalommal. Egyedűl sosem mentem el ezekkel a kocsikkal. AZtán összejött a pénz és vettem egy autót. Persze nem egy leharcolt szart hanem egy viszonylag fiatal sportosnak kinéző 75 lovasat ami bőven elég hogy városban elrohangásszak vele melóba meg vásárolni.


Nem értem miért kell jogsi után orba szájba csak vezetni. Tudom hogy jó végre vezetni de ha nem adják oda a kocsit akkor sem kell kétségbe esni. Venni kell egy olcsón fenntartható jobb állapotú gépet. Pl Suzuki swift vagy alto esetleg egy Seat Ibiza ami még fiat licence alapján készűlt

2011. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért kell jogsi után orba szájba csak vezetni."


Ennek van reális és van élvezeti oka is:

Amikor valaki megszerzi a jogsit, még nem tud vezetni. A jogsi akkor tul. képpen csak arról szól, hogy kimehet vezetni az utcára úgy, hogy nem fog minden szembejövőt megölni. Rutinról, gyakorlatról itt még szó sincs.


Ha valaki a vizsga után nem vezet, szinte mindent elfelejt nagyon rövid időn belül, hiszen tul. képpen még nem mélyültek el benne a dolgok...


Ha valaki vezetget, akkor jobban megmaradnak benne az infok, utána egy esetlegesen hoszzabb kihagyás után is visszajönnek az emlékek, jobban képbe lesz mint az, aki jogsi után rögtön nem vezetett.... A másik dolog, hogy sok dologról az oktatáson nem, vagy csak érintőlegesen esik szó. Ezeket jobb minél hamarabb forgalomban, éles szituban is megtapasztalni. ILyenkor még előjöhetnek az elméleten hallottak, az ember fülébe csengnek az oktató szavai. 5-10 távlatából mi cseng a füledbe? Maximum csak a telefon, de más nem...


Van egy élvezeti oldala is: sokan alig várják hogy vezethessen, érthető okokból. ILyen életkorban még van rá idő, energia, lehet gizdulni. A megszerzett tudás pedig az évek során csak kamatozik.


Én most 28 éves "vén" fejjel még azon izmozok, hogyan kell úgy beparkolni két kocsi közé szűk helyre, hogy ki is tudjak szállni...


A saját kocsi jó dolog, de sajnos ma Mo-n egy kisebb vagyon (mint fentebb is írtam...)

2011. júl. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Én is izgulok a parkolásokkor, nem volt sok alkalmam "gyakorolni" mióta megvan a jogosítványom. Volt alkalom mikor leparkoltam, és miután kiszálltam, képes volt beülni a volánhoz és arrébb állni 5 centire.... :(:( Nagyon megszívtam, de majd csak lesz valahogy ... :(
2011. júl. 13. 00:06
 18/27 anonim ***** válasza:

azert mert a jogsi volt kb 150k. Namost ha letorsz egy szaros tukrot mar az 70k. Nem beszelve a karosszeria javitasrol amit szepen meghuzol.

Nem veletlenul forgatjak helyetted a kormanyt, kenyes dolgok ezek...

szerintem is sporolj ossze inkabb 100-200 korul valami regi kocsira amin begyakorlod.

En februar ota vezetek, es teljes mertekben megertem hogy kezdonek nem adnak uj kocsit a keze ala :)

2011. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
tök egyenes volt az út mondom semmi nem volt a közelembe amikor jogsim nem volt 130 al mentem az autóval, nem forgatta a kormányt tolatáskor blabla szóval nem értem
2011. júl. 14. 13:25
 20/27 A kérdező kommentje:

na tehát amikor tolattam akkor nem volt az autó közelében semmi


kicsit félre érthetően írtam

2011. júl. 14. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!