Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alsó nívópálca a Ladákban...

Az alsó nívópálca a Ladákban mi célt szolgál?

Figyelt kérdés
Van egy 2105-ös zsigulim, annak pedig két olajszint mérő pálcája. A felső szolgál az olajszint-mérés hagyományos módján. A kérdésem az, hogy az alsó nívópálca akkor mit mér? Jelenleg a felső nívópálca értéke tökéletes (pont felezőn áll a szint), ám az alsóé a jelzett határérték alját is alig-alig éri el (ez aggaszt).
2011. júl. 5. 09:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem már megérkezett a megoldás... Vagy nem vagy elégedett az eddigi válaszokkal?
2011. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mindkét mérő gyári kivitel. A kartercső nincs lehúzva, a felső mérő oldalába csatlakozik amióta az eszemet tudom. A pálcák dugózása, és a dugaszolandó nyak/lyuk kialakítása ugyancsak messze elkerüli az a fogalmat, amit én gányolás néven ismerek (és elég alapos embernek gondolom magam). Azon felül a kollégák figyelmét elkerülte az a kijelentésem, hogy a két érték látszólag/láthatóan nem egymástól függően változik (magyarán: nem egy olajteknőt mérnek), hanem pont ellenkezőleg. Az olaj egyébként mindkét pálcán ugyanaz a motorolaj.


Mindezek tetejében senki sem volt, aki 100%-os bizonyosságra mondta volna a megoldást. Tehát a válaszom igen, ezzel a körüljárással még nem vagyok "megelégedve". :)


( A szelepfedél amúgy tudottan kivágó, a gázkar mozgása feltépte az oldalát --mondjuk azért sokáig bírta--, és onnan szivárog egy kis olaj. Amúgy mindenem szivárgás mentes. )

2011. júl. 14. 17:55
 13/18 anonim ***** válasza:
A piros színű nivó eredetisége lehetetlen. Kezdjük ott hogy más a formája mint a zöldnek, de ez nem perdöntő bizonyíték az viszont már inkább hogy ezeken a ladákon mindenhol minden adat cirill betűkkel van leírva akkor mit keres ott az a "max" felirat??? Én személy szerint azt mondom hogy ez egy trükk a károsanyag kibocsájtás mérésekor. A piros nívó ki és a karburátorba nem megy annyi kartergáz tehát tisztább levegőt szív ami ugye a végterméknél is jelentkezni fog. A rajta lévő olaj pedig csak valamilyen olajfelverődés. Próbálja ki hogy beindítja és kihúzza a piros nívót ha látszik a kartergáz akkor csak azért van ott.
2011. júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A felső nívó pálca buherált!

Nézzen meg egy lada blokkot.Vagy tizet is akár.Még egyen sem láttam ilyen megoldást, pedig volt már a kezem között 1-2 db.........

2011. júl. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Valóban nem tűnik gányoltnak a felső pálca, egész tűrhető kivitelű, de akkor sem gyári. A kartergáz-visszavezetés egyik elemébe csatlakozik, a kartergázból kicsapódó olaj szintjét lehet vele mérni. Ezért van rajta ugyanaz a motorolaj, mint a másikon. Csakhogy a gyárban ilyet nem használtak. Az alsó pálca méri a motorolaj szintjét - csakhogy alulra valami ismeretlen nívópálca belefabrikálva a gyári helyére (de egyébként szépen). A felső pálca lenne a gyári nívópálca, annak kell alulra kerülnie, mert csak akkor lesz megfelelő az olajszint, ha azzal méred.
2011. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a felső pálca szép buherált munka. Az alsó az eredeti, cseréld meg a kettőt.

A motorblokkon láthatod is a nívópálca gyári helyét. A felsőt meg iktasd ki és akkor gyári lesz.

Előttem már a 12:35 ös leírta mit hogy köss, ha eredetit akarsz, nem ismétlem meg.

Ha meg nincs vele különösebb bajod akkor hagyd így, és mutogasd haveroknak hogy ilyet még nem láttak tuti.

2011. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Mind a kettő gyári !! Nemrég javítottam egy 1,3-as szíjas motort,ugyan ez a felállás csak az alsó lyuk le volt vakolva egy gumidugóval.
2011. aug. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hm... valahogy elkerülte a figyelmemet ez a komment itt előbb. Van valami tapasztalat? Esetleg van még valakinek véleménye?
2012. febr. 15. 01:39
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!