Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alsó nívópálca a Ladákban...

Az alsó nívópálca a Ladákban mi célt szolgál?

Figyelt kérdés
Van egy 2105-ös zsigulim, annak pedig két olajszint mérő pálcája. A felső szolgál az olajszint-mérés hagyományos módján. A kérdésem az, hogy az alsó nívópálca akkor mit mér? Jelenleg a felső nívópálca értéke tökéletes (pont felezőn áll a szint), ám az alsóé a jelzett határérték alját is alig-alig éri el (ez aggaszt).
2011. júl. 5. 09:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekünk 15 éven keresztül voltak Ladáink,de én még ilyent nem hallottam,hogy "alsónívópálca".
2011. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A "klasszik" Ladák motorjában tudtommal egy nívópálca van. Már éve óta nyúzom a sajátomat, javítok is Ladákat, de nem találtam meg a másodikat sem láncos, sem szíjas motoron. Te hol akadtál rá? Ha megosztanád velünk, hátha kiderülne, mit néztél nívópálcának...
2011. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Lássuk csak...miben lehet még olaj...


Hm..mondjuk a váltóban?:)

2011. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
megfogtuk a kérdezőt
2011. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az tuti valami tákolás, mert gyárilag csak egy nívópálca van.
2011. júl. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Uraim! Hátrébb az agarakkal!... Önök még nem látták, amit én látok. Ha én két nívópálcát látok, akkor az ott két nívópálca. Nem egy, nem három, hanem kettő. Itt a bizonyíték:


[link]


A pirossal kiemelt rész jelöli a FELSŐ nívópálcát, azt, amelyik --látszólag-- minden zsiguliban ugyanott van. Hosszúkás, kb. nem egészen fél méter hosszú, lapos, keskeny fémlap, melyen MIN, és MAX rovátkákkal van jelölve az olaj elfogadható szintje.


Zöldel van jelölve a kérdéses ALSÓ nívópálca, az, amelyiknek funkciója nem teljesen világos. A felső nívópálcánál kb. 10 centivel rövidebb, tömör, rideg, hengeres pálca, melyen az olajszint alsó és felső határértékeit a képen látható ellaposított rész hossza jelöli.


A szemfülesebbje rögtön kiszúrja, hogy a nívópálcák által mutatott értékek között differencia van: a felső nívópálca ideális szintet mutat, míg az alsó veszélyesen csökkent mértéket. A kérdés továbbra is, hogy mit mérnek egyenként a nívópálcák. Ugyanitt kérdés, hogy ha ugyanannak a teknőnek az olajszintjéről adnak tájékoztatást, akkor látszólag miért változik egymástól teljesen függetlenül az érték. Kiegészítő kérdés: milyen károsodást okozhat az eddig ismeretlen funkciójú alsó nívópálcán látott alacsony szint-érték?

2011. júl. 7. 11:50
 7/18 anonim ***** válasza:
A felső nívópálca nem gyári. Az a kartergáz-visszavezetés egyik elemébe vezet és fogalmam sincs, mire szolgál (nem sok értelme van ott mérni az olajszintet, hacsak valaki nem gondolta úgy, hogy ebből állapítja meg a motor állapotát). Az alsó nívópálca jelzi az olajszintet. Viszont az meg nem gyári kivitelű. A felső, piros pálca a gyári nívópálca, azt kell betolni alulra, az alsót lehet használni, amire szeretnéd, a felső kivezetést pedig meg kell szüntetni. Ott egy csőcsonk van, arra rá kell dugni a gyári kartergázcsövet, rá kell szorítani egy AWAB-bilinccsel vagy SKF-szalaggal és minden visszaáll az eredeti kivitelre.
2011. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

No ez még rajtam is,a Mesteren is kifogott :D


Fogalmam nincs,mi ez...viszont a szelepfedéltömítésed az cserés...

2011. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A "kissebbik" nívóval valszeg ugyanazt a szintet méred,


mint a nagyobbikkal...de hogy ebben mi a ráció..passz :D

2011. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ide továbbra is várom a megoldást. Nyár végéig lehet találgatni.
2011. júl. 13. 23:51
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!