Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. 0 16V Calibra mennyit...

2. 0 16V Calibra mennyit fogyaszt 100on?

Figyelt kérdés

olyanok válaszát várom akinek van tapasztalata a Calibrákkal v csak tudja h mennyit eszik.

továbbá az se ártana h 1-2 hozzáértő leírná h vannak-e olyan hibái amit sűrűn kel javítani, v szériahiba stb...


az olyan válaszokat h ne vegyél ilyen régi szart meg a hasonlókat lepontozom a hasznosakat pedig fel !!!!!!

köszi


2011. júl. 4. 14:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Üdv!


Most, hogy annyi a benya, amennyi, (tehát nincs dugó a városban) 8.4-et eszik az én 16V.-m városban és abban az időszakban, amikor dolgozni megyek vagy hazafelé tartok. K.megyer és XI.k. közt ingázok, ez 40km naponta. 3 naponta tankolok 5000-ért, hogy ne lopják ki a kocsiból a benzint. Ugyanis megfúrják a tankot éjjel, tiszta madmax.

Tehát 5 rongyért tankolok 12 liter körül, matekkal is megvan, hogy jól mér a BC.

Ha lehet a 16V-t vedd szerintem, mert a szakirodalom alapján is kevesebbet zabál (1 dl.-el :D) mint a 8V, viszont lendületesebben megy annál. Továbbá nem üres a motortér, ez már esztétika. Ja, és odab*szhatsz elég sok autónak, ha muszáj. Mondjuk akkor nem 8felet eszik, valóban. 90-nél rá tudod állítani 5.7 fogyaztásra, nem rossz, ezért járok én is annyival, amennyi. Rakpart végig 5-ösben 80-90 sebesség. 130-nál ha jól rémlik 7 körül harap benyát. De annyival nem járok mert nem érsz oda sehova. GPS-el, ami nem egy "pontos" eszköz, 241-et tud.

A hűtörendszere kényes, ha nincs baja, ne piszkáld, ha van, ne a legolcsóbb cuccokat vedd bele. A műszert, műszereket mindig kövesd figyelemmel. Ha valami rendellenes, járj utána és ne nyugodj bele, hogy ez ilyen. Öreg autók már és megszopat. Pl. kicsit ingadozik az alapjárat, néha pilácsol a check- "ááá, ez ilyen" aztán nem jössz haza Debrecenből mert a 7000 ft.-s AC relé otthagyott az út szélén. Ha nem a piac legvacakabb példányát veszed és kicsit érdekel a saját kocsid állapota, nem lesz vele bajod. 500 rongy alatt ne is keress mert csodák nincsenek és csak szart kapsz. Aztán sosem veszel Opelt "mert az egy szar". Rohadás az van, de 20 évesen minden rohad, csak nem mindegy, mennyire. Ha tudsz, vegyél olyat, amit normálisan és nem kókányolva kilakatoltak és lefényeztek. Aztán 2 évente teljes alváz és üregvédelem, ok? Agyontuningoltat se vegyél mert biztos sok az egyedi megoldás és ha valami baja lesz, szaladhatsz utána. Főleg az elejüket törték (kivéve, amelyikkel beestek az árokba a 4-esen :D) mert meg mint állat csak megállni nem tud, de ez nem a kocsi hibája. Keress újabbnak látszó hűtőt és lefújt adattáblát. Ha rám hallgatsz, klímásat veszel, meg fogod hálálni. Globális felmelegedés van. Nem árt egy elektromos tető sem. A BC is alap, sokat segít mindenben! A fapados és a bőrön kívül full közt sincs 100k.-nál nagyobb érték-különbség. Én bőröst nem akartam mert télen belefagysz, nyáron megégsz, ülésklímás meg nincs. Nekem egyszer eldurrant lassan egy műanyag fűtéscső, kurrens darab. 20 lett volna boltban de nem gyártják!!! Bontva sikerült de 20 éves az is nyílván...iszonyat szar helyen van, 20 rongyért cserélték ki és 3 ért vettem...:( Ezenkívűl van olyan alkatrész ami meglepően olcsó, van ami horror, lapozd fel a Bárdi webét és találomra nézegesd. A kipufogó-cuccoktól seggre ülsz. A karosszériásoktól is. A kézifékem szar volt kellett a vizsgára...60-ba fájt, mert minden mindennel egy egység, és ha ezt cseréled, azt is kell...a gyári dolgok voltak, most 20 évig tuti jó.

Amúgy jó kis kocsi és kis affinitással meg márkatársak pár mondatos segítségével 80-90%-ban otthon is cseszegetheted, az "Így csináld a Calibrádat" könyvet mindenképp vedd meg mert nem tördelsz el drága és megvehetetlen dolgokat.

2012. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Skodry válasza:

Személy szerint nem volt 16V-m csak c20ne-m ami nagyon strapabíró számomra ez fontos dolog ezért ajánlom!Mindannap elvisz dolgozni 5 éve hajtom költeni motorra nem kellett csak az alapdolgokra olaj szűrők....

10Liter városban kint 8liter átlagos közlekedésnél.

2012. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!