Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladtam egy autót, akkor...

Ha eladtam egy autót, akkor hány napon belül vagyok köteles az adásvételtől számítva visszavenni az autót?

Figyelt kérdés
Egyáltalán köteles vagyok-e visszavenni?
2009. márc. 24. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem, ha csak nem vállaltál rá garanciát.
2009. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vagy köteles, ha eltitkoltál valamilyen rejtett meghibásodást, vagy tulajdonságot, ami miatt a vevő megtévesztés címén követelheti vissza az eredeti állapot helyreálítását.


Erre nézve nincsen törvényben szabályozott határidő, de életszerűen gondolkozva használt autónál egy-két hónappal az eladás után nem valószínű, hogy peresítve a vevő nyerne, csak ha bizonyítani tudná, hogy a hiba a vásárláskor is megvolt, és te azt szándékoan elhallgattad.

2009. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azt kellene tudni, mi a konkrét ok, amiért vissza akarja a vevő adni
2009. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az autó évjárata 82/92-es és 92esként volt hirdetve,mert csak 1db évszámot lehet feltüntetni, de a forgalmit is megnézte a vevő de akkor a 82 elkerülte a figyelmét. azt a papírt odaadtam a vevőnek ami bizonyítja hogy az autó 92ben új kasznit és motort kapott. az adásvétel után 3 napra akarják visszaadni az autót. jogilag ez rám nézve veszélyt jelent?én mindenről tájékoztattam vevőt.
2009. márc. 24. 18:45
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha a hirdetésben nem szerepelt, hogy 82 es, és kasztni lett cserélve 92 ben, ezt veheti a bíróság megtévesztésnek is akár.

Egyébként egy hirdetés részletes leírásában már bármit fellehet tüntetni, azt is, hogy kasztni cserélve 92-ben.


Én úgy gondolom, hogy a 82 es dátumot lett volna korrektebb feltüntetni , mert mégiscsak az a gyártási év.


Szerintem joggal akar elállni a szerződéstől, ha számára utólag derült ki ez a körülmény

2009. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó ügyvéddel, biztosan megnyeri, és akkor nem csak a vételárat kell visszafizetned, hanem a felmerült perköltséget is!
2009. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor ez veszélyt jelent?
2009. márc. 24. 19:44
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Hogy érted, hogy veszélyt? Ha nem veszed vissza simán beperelhet,és megnyerheti, így értve ez rád nézve valós "veszély"
2009. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
azt mondta ha nem veszem vissza akkor fog csak perelni, holnap hozza vissza az autót.
2009. márc. 24. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy nem lesz gond, ha visszaadod a pénzt,akkor nincs miért pereljen, de a következő vevővel legyél körültekintőbb, mondd el egyértelműen az évjárat dolgot, és a szerződésbe is írd be konkrétan ezt a dolgot.
2009. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!