Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne, ha leengedném az...

Mi történne, ha leengedném az olajat, és beindítanám a motort?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tilos, meg tönkre menne a motor, de mi történne?

Lenne valami hang, csörgés, vagy zörgés, hogy nincs benne motorolaj, és úgy indítom be a motort?

Miért menne tönkre?


2011. jún. 20. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki és dobj egy infót! Károdon akarunk tanulni! Hi...Hi.
2011. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én be szoktam indítani, de szigorúan csak 1-2 másodpercre. Ilyenkor még kijön némi használt olaj.

Utána beletöltök 3-4dl friss olajat és és ismét rövid indítás. Ez még szokott némi koszt kihozni.

Ezek után csavar vissza és feltöltés. Évek óta így csinálom, még nem lett baj belőle.

2011. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen értem.

De engem az érdekelne, ha több percig járatnám, úgy, hogy nincs benne egy csepp motorolaj se.

2011. jún. 20. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Na figyelj itt mondhat bárki bármitt,nembiztos,hogy igaz. Próbáld ki és az a biztos.
2011. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetro ***** válasza:
nekem évekkel ezelőtt egy kontár szerelő motorolaj cserénél leengedte az olajat, de rossz helyre töltötte aztán az újat. olyan 40km-t mentem vele. éreztem valami furát, de annak tudtam be hogy régen ültem azon a motoron. hallani meg nem nagyon hallottam semmit, mert sisak meg menetszél. amikor meg már hallottam a zörgést, már mindegy volt.
2011. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi sem történik, csak besül a motor..
2011. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az olaj a kenésre való. Nincs olaj = nincs kenés. Megnő a súrlódás és besül a motor.
2011. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!