Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudnám csökkenteni a...

Mivel tudnám csökkenteni a büntetési díjat? Lefényképeztek.40-es táblánál 55 km/h-val mentem. Küldtek egy csekket. Milyen indokkal tudnék fellebbezni?

Figyelt kérdés
Vajon csökkentik a büntetést? Érdemes fellebbezni? Van rá esély, hogy csökkentsék a díjat? Mi van, ha azt mondom, nem én vezettem az autót?
2009. márc. 23. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy megnevezed (és igazolod), hogy ki vezette az autót, vagy az objektív felelősség alapján, mint tulajdonos/üzembentartó elviszed a balhét.


Az összeget nem igazán fogják csökkenteni. Max. részletfizetést kérhetsz rá. De meg kell próbálni a méltányosságot is, hivatkozni sok dologra, rossz anyagi körülményekre, a kutyád hasmenésére és ezer egyéb "jó sztorira", igazolni a rossz anyagi körülményeid, vagyoni helyzeted stb. és így talán esélyes, hogy mérsékelnek. De inkább a részletfizetés a járható út.

2009. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
69%
Bírság, nem büntetés
2009. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképpen fellebbezz,hivatkozz a rossz anyagi körülményeidre meg h te vagy a családfenntartó,ilyesmi.Azt nem tudom megy e még h nem te vezettél hanem családtag és arra nem kell vallani.De mindenképp fellebbezd meg,kb olyan dumával amit mondtam.A volt párom(sajnos)rendőr volt onnan tudom ezeket.
2009. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezhetsz anyagi helyzetre hivatkozva, kérd a csökkentést, és a részletfizetési lehetőséget .


Az objektív felelősség bevezetése óta nem hivatkozhatsz arra , hogy más vezette az autót, csak akkor, ha hiteles kölcsönadási szerződés van arra az időpontra két tanúaláírásával.

2009. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!