Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne állják el...

Mit tegyek, hogy ne állják el folyton a kapubejárónkat?

Figyelt kérdés
Egy forgalmas főúton lakunk, egy jól menő, most nagyon felkapott üzletház mellett. Naponta többször is figyelmen kívül hagyják az autósok a kapubejárónkat és elállják a kapubejárónkat. Várom az ötleteket, hogy te mit tennél a helyemben. Rettenetesen bosszantó, mert nem tudok beállni a saját udvaromba.
2011. jún. 7. 19:56
1 2
 1/13 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ha kinn van a tábla, akkor elvontatható.
2011. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki szoktak tenni egy oszlopot, beton talppal, azt nem teszik odébb a random parkolók. Vagy lehet kapni olyan kis földbe épített cölöpöt, ami ha kiemelkedik a földből, akkor nem lehet beállni arra a helyre, nincs 1 autónyi hely tőle, ha a gazda akar beállni, akkor rádiójel segítségével lemélyeszti a cölöpöt és áthajt felette... Nem tudom, mi a neve ennek. A szomszédunknak van, mert hozzá is mindenki beáll, árnyékos a beállója, és elég közkedvelt :D
2011. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Én ráejtenék 1-2 tojást az autóra. Ő már biztos fog belőle tanulni. Egy idő után igen sok tojásmaradvány lesz a kapubejáróban. Kiírnám a táblára: Vigyázz, mert itt tojások potyognak az égből! Jobb lesz odébb állnod!
2011. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Leengeded a kerekeiket, vagy ahogy az előttem szóló mondta, tojás, tej, stb.
2011. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szomszéd csemegeüzlet tulajának az is segített, hogy kitett a kapura egy táblát, miszerint aki itt parkol, azt elvontatják.
2011. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen ragasztottam egy papírt a szélvédőre,hogy nem parkoló.
2011. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

kérdező: velem ugyanez a helyzet mert a mienket is minden nap elállják.

én azt csináltam h 1-1db 15L-es vasvödörbe öntöttem betont, és beleállítottam 1-1 másfél méteres vas karót.

ezt a betontuskós karót kiraktam a bejáróba olyan távolságra h kényelmesen ki tudjak állni, és a 2 oszlopot 0.5 és 1 méter magasan összekötöttem 1-1 lánccal amit csak leakasztok aztán kiállok és vissza akasztom.

és lóg rajta 1 tábla, h kapubejáró húzz innen. :)

azóta senki se parkol oda.

azért csináltam ezt mert már nekem is vontatták el a kocsimat és tudom h az milyen sz@r dolog, és ez még mindig humánusabb mint mindig szolni a jardnak h itt 1 ujabb kocsi

2011. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. kirakni a kapubejáró táblát


innentől 2 lehetőséged van:

a) mindig hívni, hogy vontassák el aki ott áll

b) beépíteni valamit, ami miatt nem tudnak megállni. Szerintem nem kell földbe süllyesztős cölöpöt, mert utólag költséges. Viszont van olyan parkolóhely őr, ami alapból kb fél méteres magasságig útban van, de rádióval irányítható és akkor ledől a földre. Pontosan nem tudom a nevét, de ilyesmi: [link] (csak ez mechanikus, de van belőle rádiós is)

2011. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

vagy a legegyszerűbb: kirakod a bejáród közepére a kukát vagy vmi hasonlót.

ismerősöm kapujában 1 fél raklap van kirakva rajta a kapubejáró táblával már v 3 éve

2011. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kapubejáró tábla, narancssárga bóják, esetleg két rúd, közötte lánc, amit le lehet akarsztani az egyik végén (a másikon viszont nem, mert akkor valaki elvinné). Esetleg egy illedelmes, személyesebb hangvételű felirat, miszerint ez a te kapukijáród nem más ember parkolásra kijelölt helye.

Aztán végső esetben gépzsírt a szélvédőjére a renitenskedőknek. A hőálló a legjobb, nem olvad olyan könnyen le a napon. :)

2011. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!