Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlotok? ETZ...

Modian kérdése:

Milyen motort ajánlotok? ETZ 250 vagy Virago XV 250 vagy mást? (részletek lennt)

Figyelt kérdés

Most van egy simson s51-esem, de hoszabb útra nem merek vele elindulni, 90 km-es út után már pihenni kellett.

Úgy hozta a sors, hogy 250 km-re kellene eljárnom havonta kétszer a közeljövőben, ezért gondoltam kategóriát emelni és így a 90 km-es utak se okoznának különösebb gondot.


Csak 1 éve van meg a Simsonom, így nagy szakértelmem még nincs. Olvastam a többi kérdésre a válaszokat és kiszűrtem, hogy a 250-es MZ 2 ütemű, hasonlít felépítésileg a simson-hoz, így könnyebb dolgom lehetne vele, de a 4 ütemű Yamaha Virago XV 250 -esről is jókat hallottam, megbízhatóbbnak mondják és kevesebbet is eszik, ha minden igaz.


Ezekre gondoltam saját kútfőből, de nyugodtan ajánlhattok mást is, egy jó indokkal. 250-400 ccm -ig, de Ak-s jogsival nem tudom, hogy vezethetnék-e 400ccm-s gépet.


Pénzem nincs sok rájuk, de most nem ez a lényeg. Ha kell, akkor egy MZ-vel kihúzom, míg össze nem gyűlik a lóvé a Yamahára, szóval hosszútávra vonatkozik a kérdés.


Bocsi, hogy hosszú lett.

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. jún. 5. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha max 90 km-re kell akkor szerintem elég lenne egy 125-150 Mz is, a 250 az majdnem 2x annyit eszik, de akkor inkább TS Mz-t keress, azok jobban össze vannak rakva mint az ETZ-k és olcsóbbak is mert öregebbek. A TS-eknek 6V-os az elektromos rendszerük, de könnyen orvosolható a 12V-ra való átalakítás, de ha max 90km-re kell akkor ez is felesleges, bőven kibírja.

Virago-ról nincs véleményem, azt nem ismerem.

Esetleg ha van olcsóbb 1985 előtti Honda CB 125-250-400 akkor az is jó vétel, de azok inkább Németországban (mobile.de) vannak olcsón.

2011. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


nem csak 90 km-re kellene, hanem 250 km-res útra is havi kétszer tuti, akár két személlyel is.

2011. jún. 5. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, havi két 250 km-es (oda-vissza 500?) úthoz azért szerintem kicsi egy 250-es. Szerintem mindenképpen a pénzed és a jogsid által megengedett legnagyobban gondolkodj. Nem járnál jobban egy olcsóbb autóval? (pl. Swift)

Ha a magasságod kb 180 körüli, akkor a Virago kényelmetlen lesz ilyen hosszú úton. Az MZ talán nem. A többit nem tudom, de mindenképpen próbáld ki amit veszel.

2011. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

173 cm magas vagyok, szóval majd látjuk a kényelmet, mindenféleképp kipróbálom majd


500 oda-vissza

ha minden igaz, akkor egy 400ccm-esen kell akkor gomdolkoznom??? mit ajánlotok???

úgy tudom, hogy az Ak jogsi azt még megengedi

2011. jún. 5. 19:37
 5/7 Silas válasza:

Ha a terepezés nem szempont, akkor Suzuki GS500.

Régi kiforrott darab. Sok futkos belőle.

2011. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Silas:


A korlátozott jogsija van.

2011. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, de nem tartana sokból már egy korlátlanra letenni akkor.


De jó, hogy figyeltél :)

2011. jún. 8. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!