Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik régóta vezetnek autót,...

Akik régóta vezetnek autót, azok válaszolnának egy kérdésre?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy a rendőr kötözködésből, vagy bármilyen más célból belenézett a motortérbe?

Nem az a motor van a forgalmiban, ami az autóban. Egy nagyobb motor. Pár hónapba telne, amíg a papírokat eltudnám intézni, kifizetni az új forgalmit rá. Tehát ez csak ideiglenes állapot.

Mennyi esély van rá, hogy (ha nem okozom balesetet) tehát normálisan vezetek, nincs különösebb oka megállítani a rendőrnek, akkor kiderül ez a dolog?

Akik régóta vezetnek, balesetmentesen, azoknak csakúgy alapon nézték már meg a motort?


2011. jún. 5. 14:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kkor most szétoffoljuk, vagy ne offoljuk szét? :)))

Írtam: nekem ne mutasd be őket.

2011. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem még sohasem néztek meg a forgalmin kívül mást, esélytelen hogy észrevegyek, hacsak nem egy Trabant-ba akarsz egy 2.5-ös turbómotort belerakni az talán feltűnne nekik.
2011. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem. :)

1.5 helyett 1.6-s van benne, és nem direkt, már így vettem.

2011. jún. 5. 15:09
 14/18 anonim válasza:

Milyen az autód? Ha ugyan olyan fajta moci van benne, csak 1.5 helyett 1.6, azt nem veszi észre senki! motorszám savazás, ügyesen! Még műszakira is viheted!

20 éve van jogsim, az első öt hat autómban mindbe nagyobb mocit raktam. Sose volt baj!

2011. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Menj már! A helyedben én át sem irattatnám. 6 éve van jogsim. Ami vicces, hogy nekem is 100ccm különbség volt a gyári motor és a benne levő között, meg egy turbófeltöltő, és persze +130 nm és 70 le :D Egyszer kihívott egy rendőr gyorsulni. "Gyári motor van benne?" (forgalmiban 44 kw :) Persze. Az nem tűnt fel, hogy a gépháztetőre applikált impreza sti beömlő alatt a lemez is ki van vágva és egy intercooler van alatta :)

Mondanom sem kell, a rendőrök az octáviával úgy állva maradtak, hogy mire megálltunk úgy mesélte a sztorit, mintha be lenne tépve, úgy a jelenet hatása alá került :)

"Nem tudom mi lehet ezzel az autóval, tudod, céges (hahaha), és közösen használjuk."

Kérdeztem: "Azt tudom, hogy 00:30, de milyen nap van?"

"Április 1.. Baazdmeeg!!"

Aztán elmondtam, hogy egy másik autó motorja van benne, és AF bilétával oldottam meg.. :D

Jót röhögtünk, én rajtuk ők magukon, aztán elbúcsúztak, mert "a főnök a környéken járkál és látnia kell, hogy dolgozunk". Szóval ha csak kpm ellenőrzés nincs, amivel én a 6 éves jogsimmal, futár, söfőrsegélyes és taxis karrierem során sem találkoztam, pedig rendszeresen jártam illegál gyorsulásra is, ahonnan a rémhírek többsége származott (Pl. a két hónapos Superb forgalmiját elvették, mert tescos xenon volt benne).


A kérdésedre a válaszom, én meg vagyok győződve róla, hogy ezzel az ember nem ütheti meg a bokáját. Persze lehet kivétel is, de ki kell fogni, én pedig mindig a tűz közelében voltam a feltűnő épített autókkal, és így sem volt baj!

Mikor eladtam az egyik legkomolyabb autómat, az új tulaj azzal hívott fel, hogy most engedték ki a zárkáról, az autón végzett módosításaim miatt. :)

Egyrészt nem hittem el, de tegyük fel hogy igaz, szóval bizonyos (droid) emberek veszélyeztetve lehetnek.

2011. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A magyar rendőrök még nem nézegették a motorteret, szerintem nem is szokásuk. Viszont ha kimégy külföldre, akkor előfordulhat. Én pl. kölcsönautóval voltam Németországban, a gazdája onnan hozta be pár évvel ezelőtt és rajta hagyta a kereskedő matricáját. A Polizei meglátta a magyar rendszámot és a német feliratot, félreállítottak a benzinkút parkolójába és 40 percig játszottunk. Ki kellett nyitnom a motorteret, alváz- és motorszám ellenőrzés, még a szegecselt táblát is feszegették hogy én raktam-e fel, átnézték a kesztyűtartót, az összes zsebet és tárolórekeszt, kérdezték van-e nálam fegyvernek minősülő tárgy és hasonlók. De idehaza nem igazán fordul elő.
2011. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az enyémet aztán kereshetnék, szerintem még az eredetiségvizsgálaton sem találta meg a srác, csak beírta hogy stimmel és kész. Az aknában mi kb 20 percig kerestük, mire megtaláltuk a helyét és megállapítottuk, hogy esélytelen elolvasni :)


Minden autóban máshol van, honnan tudnák hol van? Másszon be a kocsi alá, és kezdje el keresgélni, esetleg kérdezgee tőled hol van? És ha te sem tudod hogy hol van?


Kb 1000 megállított autóból ha egynél eltér már sokat mondtam... Ezért meg nem fognak itt szarakodni, mert azalatt le tudnak kaszálni 4 másik olyan autót, amelyik tök egyértelműen hibát követett el, bírságolható...

2011. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:37


Off: Kint voltam a múltkor a kedvezmények megvonása elleni tüntetésen, ennek fényében írok:


A rendőröket alapból valóban tisztelni kéne, csak az a gond hogy egyrészt saját magukat járatják le folyamatosan (sün, stb...), illetve sokszor csak a kisujjukat kéne kinyújtani hogy elkapják a bűnözőket, de még erre sem hajlandóak sokszor (nálam is csak azt a rohadt térfigyelő videót kellett volna megnézni ugyanis rajta volt az elkövető ebben biztos vagyok, de nem tették)


Rengeteg esetben a kis emberrel, a csövesekkel, a paprikát áruló cigánnyal (azaz NEM azzal aki éppen mobilokat lopkod a 4-6 vill.on) szívóznak és nem azzal, akivel kéne. Persze megértem én, hgoy legyen rend, de talán nem itt kéne kezdeni a rend csinálást...


Az is felháborító, hogy amikor bementem a rendőrségre feljelentést tenni, kb én éreztem úgy, mintha én lennék a bűnöző, azt a nyamvadt jelentést kb 5* kellett újra írnom mert mindig belekötött valami baromságba.


Szóval az átlag ember sokszor úgy érzi, hogy nem őérte van a rendőrség, hanem éppen a bűnözőkért. Ez ellen pedig egyféleképpen tudnának tenni: elfelejteni végre a bürokratikus baromságot, és az átlag ember szempontját előtérbe helyezni nem a bűnözőkét. Egy rendőrt csak másik rendőr jelenthet fel, meg esetleg az elkövető. De ha talán bevezetnénk azt a "hallgatólagos" gyakorlatot, hogy az elkövetőnek kuss a neve (mint a gengszter váltás előtt) akkor javulhatna a helyzet.


És persze a fejétől bűzlik a hal, de ezt már csak halkan jegyzem meg...

2011. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!