Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Traffipax radar, blokkoló,...

Traffipax radar, blokkoló, hogyha az út szélén álló autóból mérnek, és elhaladok mellette, tehát hátulról fényképez, akkor hiába ezek a műszerek, nem? Csak a szemben lévő traffit érzékeli?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 13:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
A jobb blokkolóknak van hátulra szerelhető egységük is.
2011. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak igaza van. A jobbik fajta hátulról is véd.
2011. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A sebességmérés mindig csak közeledő járűnél lehetséges, mert a sebességet mindig a visszaverődési időkölönbségből határozzák meg. Amikor közeledsz az érzékelő felé a visszaverődések sűrűbbé válnak és ebből lehet meghatásrozni a sebességet, amikor távolodol a mérőtől, akkor a visszaverődések ritkulnak és azt a mostanság használt eszközök nem tudják értelmezni.

Az út szélén álló járműből, pedig úgy radaroznak, hogy a radar a kocsi ablakán kukucskál ki, így blokkoló eszköz ezt is meg tudja zavarni.

A hátulról történő radarozást meg általában bemérő kocsival szokták elkövetni, így a blokkoló hatástalan, mert a bemérő kocsi kilóméter óráját nem lehet befolyásolni.


Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Engem valahogy mos 2 szer is hátulról örökítettek meg.
2011. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! engemis hátulról,azért kérdezem
2011. jún. 1. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Simán mérnek hátulról is. Nem lesz sűrűbb meg ritkább semmi visszaverődés, csak az elküldött jel és a visszaérkezett jel közötti időt számítják ki, majd elküld még egy jelet és ott is kiszámítja, a változásból pedig a sebességet.
2011. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 300 feletti árú blokkolóknál a hátsó lökhárítóba is kerül 2 fej.

Bizony,hátulról is mérhetnek (akár álló autóból is) és azt hatástalanítani tudja.

2011. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,tudom.Azt kérdeztem hogyha elhaladok a trafi mellett, amit egy parkoló autónak álcáznak általában, akkor azt nem jelzi időbe a műszer,igaz?
2011. jún. 1. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem jelez sokkal előrébb (hacsak nem az előtted haladót méri be éppen) de amint a hatósugárba ér,igen.

De ne keverd össze a traffipax előrejelzővel a blokkolót.

Itt nem kell a sípoló hangra pánikszerűen a fékbe ugranod,hogy lelassulj és ne fotózzanak.

A blokkoló BLOKKOLJA (bezavarja) a sugárzott jelet,gyorsabb mint te és magától intézkedik.

289 000 -ért (egy max. bünti áráért) a gondtalan nyugalmat vásárolod meg.

[link]

2011. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Előző hozzászolásomban beismerem tévedtem.


Az utolsó kommentezőre reagálva:

Na ja csak, ha kifogsz egy olyan rendőrt, aki ezt a műszere rendellenes működéséből kiszúrja, hát akkor ott lesz egy kis cé-có. Az a gond, hogy a törvényi szabályozásban ellentmondás van és ember legyen a talpán, aki ezt ki tudja hámozni.

Mivel a blokkoló alkalmazásából, már volt nem is olyan rég egy tv-s hír is, ahol a csókának a kocsijából ezt az eszközt eltávolították, sőt börtönnel is fenyegették, de hogy mi lett belőle azt már nem tudom.


Üdv!

2011. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!