Vettem egy Xenon szettet az autómba ami bele lett szerelve. Azt vettem észre hogy ha felvan kapcsolva a lápma akkor zavarja a rádiót. Meg mintha azegyik izzónak másabb színe lenne. Mitől lehetnek ezek?
Kompatibilitás. Az ívkisüléshez szükséges 25 ezer voltot a transzformátor hozza létre az autó 12 voltos rendszerét használva, a nagyfeszültségű kábeleken keresztül. A xenon-fejeket foglalatok szerint csoportosítják, tehát a H1, H4 és H7 izzók helyére illeszthetők. Vannak szokatlan kialakítások, de minden autófoglalathoz létezik gyári minőségű, fókuszhelyesen illeszthető darab, tehát nem kell gányolni. Az egyetlen elvégzendő átalakítás a lámpa hátsó falának átfúrása: akkora lyukat fúrnak, amekkorába a lámpa gumitömítése illeszkedik, kiküszöbölve a beázást, bepárásodást.
Fényerő. A xenon fényereje a halogénizzóénak mintegy nyolcszorosa. Mivel a xenonizzó világítópontja ugyanott van, akár foncsoros, akár vetítőlencsés fényszóróban használják, elvileg nem vakíthat, ha jól szerelték be. A helytelen, pontatlan beszerelés veszélyes, mert éget. Maga körül ugyan nem termel hőt, tehát a burát meg lehet fogni, éppen csak langyos, viszont az ív éget, ha valamihez hozzáér az izzó.
Nem gagyi, mert 20 ezer ft volt. A márkája megazthiszem philips.
A rádiót lehetséges hogy a trafó zavarja?
A működtető elektronika zavarhatja a rádiót, de ha tényleg így van és tényleg Philips, akkor meg is van a véleményem a Philipsről... Nem szabadna nekik zavarni a rádiót, eleve EMC (elektromágneses zaj) mérés nélkül nem lehetne forgalomba hozni, illetve bizonyos határértékek átlépése esetén sem. Ha az autórádiót zavarja, akkor az elég nagy baj. De 20k-ért megkockáztatnám azt is, hogy hamisított (kínai) Philips matricás cuccot kaptál (vagy nagyon kamionról leesett dolog).
A Xenon (töltésű) izzóban egy nagyfeszültségű ív indítja el a világítási folyamatot. Ez az ív 20-40kV nagyságú, utána lényegesen kisebb (60-100V) feszültség már képes működtetni a fényforrást. A Xenon izzónak lényegesen nagyobb a fényárama (1W teljesítmény hatására keletkező fénymennyiség), mint a halogén izzóknak, egy kicsivel kevésbémelegszenek, de azért nem fogdosnám őket :) Az eltérő szín szintén lehet a hamisítvány miatt, vagy előfordulhat, hogy a két fényforrás (izzó) színhőmérséklete eltérő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!