Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hangszóró elhelyezése hova?

Hangszóró elhelyezése hova?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék a kocsiba egy jobb rádiót, és amit kinéztem annak 4 Hi-Fi kivezetése van.

Jelenleg 2 hangszóró van a kocsiba, amit tegnap vettem (Pioneer 2x65W 13cm), és a gyári 13cm hangszórókat hova tudnám még beletenni ha rákötöm az új rádióra?

A kocsiba gyárilag 2 hely van az első ajtóba, oda raktam a Pioneer hangszórókat.

A kalaptartót nem szeretném szétfaragni mert használjuk arra ami a funkcióra, eü doboz, mellény és egyebek van rajta!

Erősítőm nincs, és nem is kell, nem az a célom hogy szétessen a kocsi a hang alatt, hanem hogy szépen tudjak zenét hallgatni ha arról van szó!


A rádió amit kinéztem:

[link]


Kocsi: '99 Skoda Felicia


2011. máj. 6. 10:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Rendben.


Az új fejegységről vélemény?

Az jó?

2011. máj. 8. 14:46
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem egy TOP,ellenben a célnak OK.

Mozgó alkatrész nincs benne, v.színű így túlhajtani sem fogod, szerintem rendben van.Esetleg a rádió érzékenységével lehet még gond,bár nem hinném.

2011. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja,és az RDS kimaradt, ha jól látom, de szerintem nem fog hiányozni.
2011. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha csak tényleg nem komolyabb zenét akarsz az autóba nem érdemes kicserélni! De ha már kicserélted: 2x65W VALÓS teljesítményt nem fogsz kicsikarni egy fejegységgel a hangszórókból és egy kisebb erősítő ilyenkor nem ártana(Az erősítőnek nem mindig az a lényeg hogy szétessen a kocsi hanem hogy ki tud hozni a hangszóró RMS teljesítményét így szebben szól) Mondjuk ez attól is függ milyen érzékenysége van a hangszórónak! Általában egy fejegység 4*20-25W-ot lead az már jó teljesítmény tőle-erre rákötsz 65W-os hangszórókat és: kisebb hangerőráadásnál torzulni fog a hang (magyarán nem fog szépen szólni-"nem az a célom hogy szétessen a kocsi a hang alatt, hanem hogy szépen tudjak zenét hallgatni ha arról van szó!" ) Ugyebár!


Egy 2*50-80 vagy 100W-os erősítőt azért be lehetne pakolni az autóba!

Ezért nem érdemes kicserélni a gyári hangszórókat mert azok fejegységre lettek tervezve (azok is kb: 25-30W RMS teljesítménnyel rendelkeznek)

2011. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

És milyen árban van egy kisebb erősítő arra a 130W teljesítményre?


Illetve hogy tudnám bekötni az erősítőt a kocsiba?

2011. máj. 8. 16:14
 16/16 anonim ***** válasza:
130w körüli (használtan 7-10000körül már kapsz aránylag jókat ami erre a célra megfelel,de nem az a kasztni-t bontó stílus) ... Utána akksira rákötöd,Rca-val megadod neki a jelet a fejegységről,és a hangszórók... hidd el szép hangzás lesz!
2011. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!