Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hangszóró elhelyezése hova?

Hangszóró elhelyezése hova?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék a kocsiba egy jobb rádiót, és amit kinéztem annak 4 Hi-Fi kivezetése van.

Jelenleg 2 hangszóró van a kocsiba, amit tegnap vettem (Pioneer 2x65W 13cm), és a gyári 13cm hangszórókat hova tudnám még beletenni ha rákötöm az új rádióra?

A kocsiba gyárilag 2 hely van az első ajtóba, oda raktam a Pioneer hangszórókat.

A kalaptartót nem szeretném szétfaragni mert használjuk arra ami a funkcióra, eü doboz, mellény és egyebek van rajta!

Erősítőm nincs, és nem is kell, nem az a célom hogy szétessen a kocsi a hang alatt, hanem hogy szépen tudjak zenét hallgatni ha arról van szó!


A rádió amit kinéztem:

[link]


Kocsi: '99 Skoda Felicia


2011. máj. 6. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ne cseréld ki a gyári hangszórókat, semmi értelme nincs, hacsak nem mentek még tönkre víztől, stb. értelme nincs. A HiFi kimenetet (gondolom RCA) szintén nem kell használnod, elég a 4 hangszórós magas jelszint kimenet. Simán e kell kötni a fejegységet az ISO csatlakozó vezetékeivel, és szólni fog. Azzal, hogy kicseréled a hangszórókat, semmit se fogsz elérni, mert a fejegység maximum teljesítménye, olyan 7W körül mozog. Persze persze, tudom, 4x50W zenei teljesítmény...
2011. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Már kicseréltem, nem is ez a kérdés.

Venni szeretnék egy új fejegységet, és arra rá tudom kötni a gyári 2 hangszórót is a 2 új mellé még?

Hova tudnám ezt a 2 hangszórót elhelyezni pluszba?

A kocsiba 2 hely van, ott vannak az újak, és a kalaptartót nem szeretném szétbarmolni miatta...

2011. máj. 6. 13:40
 3/16 anonim ***** válasza:
A Fejegység gyárilag 4 hangszóróra van kitalálva, 4 magas szintű jelkimenettel (hangszórókimenet) rendelkezik. Rá tudod kötni. É csak annyi javasoltam, hogy a gyári hangszórókat ne cseréld le, mert nem fog jobban szólni az új.
2011. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Elismétlem mindenkinek!!!


A gyári hangszórók le vannak cserélve!


A kérdés az, hogy ha 2 gyári hely van a kocsiban, akkor hova tudnék még hangszórókat elhelyezni a kalaptartón kívül?!

2011. máj. 6. 15:17
 5/16 anonim ***** válasza:
Látom, nem tudok olvasni, ezért a kedves hozzászólásodra reagálva, a kalapartót tartó műanyag keretben ki van alakítva a hátsó hangszórók gyári helye. Oda rakd be a hangszóróidat. csókoltatlak.
2011. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnézem! :)
2011. máj. 6. 16:10
 7/16 A kérdező kommentje:

Semmi gyári hely nincs a kalaptartó körül!

Az egyetlen gyári hely a kocsiba az első ajtókba 1-1.

2011. máj. 6. 17:54
 8/16 anonim ***** válasza:

Mivel a "gyári helyek" többször elismételten foglaltak,szét kell barmolni valamit az új hangszórók miatt.

Egyébként ELŐL sokkal nagyobb jelentőségűek a hangszórók mint hátul hiszen azt hallod valójában a közelsége végett.

A műszerfal két sarkát érdemes megbontani,a legkomolyabb hatást így éred el sőt két kis "csipogót" vagyis magas sugárzót is odabarkácsolhatsz - csodát fogsz hallani a kalaptartóba szerelthez képest ...

2011. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a kalaptartó ok., (+2 nagyovál), vagy maradjon így, faderrel meg lemínuszolod a másik két csatornát. A leendő fejegység tudása amúgy is....

Szóval, jó lesz ez így: 1x2.

2011. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kocsi: '99 Skoda Felicia gyári 13-ne rontsd el velük a hangzást az autóban sehol!
2011. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!