Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókban a hátsó ablakot...

Az autókban a hátsó ablakot miért nem lehet teljesen lehúzni?

Figyelt kérdés
Ugyan olyan kb 10cm híja van, már nem mindegy lenne ha teljesen le lehetne engedni?
2011. ápr. 28. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy a kerék íve miatt, amit az első ajtón nincs, csak a hátsón (bár nem minden típusnál). Emiatt az ív miatt az ablaküveg nem fér el, mivel az ajtó vastagsága értelemszerűen alul kisebb.
2011. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amúgy erre nem is gondoltam, azt hittem gyerekek miatt van így, na de az hogy csak 10cm az egész, attól nem lesz biztonságosabb a gyereknek.

2011. ápr. 28. 18:52
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát:

Azt hittem biztonság szempontjából, hogy a gyerek ha kihajol, ne tudjon túlságosan kihajolni, de ez meg hülyeség mert akkor csak félig lehetne lehúzni az ablakot.

2011. ápr. 28. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: nem fér el a kerékjárati ív miatt. Vagy ha elfér, olyan rövid az ablak, hogy nyíg a felhasználó. Márpedig kisautókban a sofőr, a nagyautókban meg a hátul ülő főnök, de ő meg nem húzgálja az ablakot... (van légkondi, az arcát meg inkább ne lássák)
2011. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem!


Azért mert a 10 millios mercikbe lelehet húzni , de az átlagautóknál nem , ez biztonsági okból van így.

2011. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem biztonsági okokból. Egyszerű: a "10 milliós" (amúgy jóval drágább) Mercik hosszú tengelytávúak, hátra betoldva. Ott elfér a lehúzható hátsó ablak, mert olyan hosszú a hátsó ajtó. A "mezei" autókban nem.
2011. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!