Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a váltó...

Miért csinálja ezt a váltó (simson)?

Figyelt kérdés

Ki lett cserélve a húzóék tengely, és azóta nem tudom normálisan beállítani a váltót. A baj az hogy össze vissza vannak a sebességek, kidobálja üresbe, és fenn ragad a váltókar. Egy kapcsolókar csere megoldaná a gondot?

Előre is köszi!


2011. ápr. 23. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem hiszem :S
2011. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ki cserélte ki a vonóéktengelyt? Minden golyó vissza lett rakva? Érdemes lenne beállítani a váltót, vagy átnézni akkor is, ha nem állítódott el.


http://www.youtube.com/watch?v=mypRPk5RIY8


Ebben a vidiben látszik a beállítás folyamata. a Váltódob megfelelően ki van hézagolva?

2011. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A húzóék tengelyt apu cserélte ki (aki autószerelő, tehát nem kicsit ért hozzá). Igen, minden golyó vissza lett rakva. A váltót meg tudom hogy hol és hogy kell állítani, egy fél napot azzal töltöttem hogy finoman állítgattam és próbáltam de nem lett jobb .
2011. ápr. 24. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor fogalmam sincs...látni kéne...
2011. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég határozott a váltókar mozgása? Úgy értem, hogy van egy pont, ahol beakad sebességbe, vagy épp üresbe, vagy inkább csak teng-leng? Ha nem, akkor a vonóék pozicionáló golyók eshettek ki a helyükről. Ez 4db kis golyó és egy rugó tartja őket bent és egyben feszíti neki a vonóéknek.
2011. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát.. a lenti sebességeknél (1, üres, 2) nem érzem azt hogy váltott, csak reménykedek benne. Úgy ahogy mondod csak teng leng a váltókar. De viszont feljebb (3,4) meg már izomból kell nyomni felfele is meg lefele is mert alig akarja át tenni. Egyszerűen nem értem ezt. Még nem volt ilyen pedig már több éve hajtom az öreg sámsont!
2011. ápr. 25. 23:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos normálisan be lett állítva? A rugó még talán eltörhetett, ami a váltókart visszahúzza, de az nem igazán szokott.
2011. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem az nics eltörve. itt ami esteleg kopott az a kapcsolódob de nem hinném. másra nem tudok gondolni.
2011. ápr. 26. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!