Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb OPEL-ekből miért hagyják...

Újabb OPEL-ekből miért hagyják ki a hűtővízhőmérséklet-mutatót?

Figyelt kérdés
Bosszantó dolog, hiszen nem tudom eldönteni télen, hogy mikor melegszik fel a motor az üzemi hőmérsékletére, mikortól huzathatom. Emellett előfordult már, hogy kigyulladt a vízhőfok-lámpa (hiszen csak lámpa van) és annyira kevés hűtővíz maradt az autóban, hogy 3 litert tudtam rátölteni.
2011. ápr. 12. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert az autókat nem műszaki embereknek tervezik. Megveheti a 2 általános végzett szomszéd is, aki nem is érti, mit mutat a vízhőmérő és hogyan kell értelmezni a jelzéseit. Ezért aztán ki is hagyják, nem kell az a dolgozónak, a szívatót úgysem tudja ráhúzni, mert az ECU adja a keveréket. Ha meg olyan süket, hogy hidegen akarja padlózni, attól a vízhőmérő sem menti meg.

Ha viszont annyi hűtőfolyadékod fogyott el, hogy 3 litert tudtál rátölteni, akkor lehet, hogy a rendszeres ellenőrzés kimaradt...

2011. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szereltess be utólag, elég szép univerzálisakat lehet már kapni.


[link]


[link]


[link]

2011. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kevés a hűtővized akkor azt a komputer a középső monitoron figyelmeztet, úgyhogy az nem lehet gond. Ezt én sem értem hogy miért nincs mutató. Ez nem fér bele egy min 5 milliós kocsi árába? Előtte Peugeot 407-esem volt, és imádtam hogy az olajhőfoktól az olajnyomáson át a turbónyomásig mindent mutatott. Hát én műszaki beállítottságú ember vagyok :)
2011. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!