Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újra kell csinálnom a KRESZ...

Újra kell csinálnom a KRESZ vizsgát?

Figyelt kérdés

2 éve van B-s jogsim, most nyáron szeretném megcsinálni az A-t (21 elmúltam), és valahonnan hallottam még tavaly, hogyha kevesebb mint 5 éve tette le valaki a B-t, akkor nem kell se KRESZ vizsgát tenni, sem elsősegélyt. Ez igaz? Tudtok erről valamit??

És még annyit, hogy én lány vagyok, 47 kg, szerintetek elbírok egy 500cm3 motort?


2011. ápr. 11. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy ilyen motor 300kg is lehet,szerinted elbírod?Elsősegélyt soha nem kell már tenned,az érvényes egész életedben,kreszt viszont igen.
2011. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kreszt tuti újra kell tenned, mert más típusú a B kategória és az A kategória. De már az elsősegélyben nem vagyok biztos.
2011. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2.


Nem ezért kell újra letennie,a B kategóriában benne van az A kategória kressze is.Azért kell letennie,mert változik a kresz,és az előző kresz vizsgáját már felhasználta a B kategóriás jogsihoz,akkor nem kell kresz vizsgát kétszer letenni,ha egyszerre csinálod mondjuk a B és A kategóriát.

2011. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen!

"Befolyásolja-e a motorkerékpár menetstabilitását az erős oldalszél? Részt vehet-e közúti forgalomban motorkerékpárjával, ha az első kerék fékberendezése üzemképtelen? Erőteljes fékezéskor a motorkerékpár melyik kereke hajlamosabb a megcsúszásra? stb" Ugyanis hasonló kérdések a B kategóriánál nem voltak.

2011. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, újra kell csinálnia a kreszt. És igen, egy 47 kilós nő is képes megtartani egy 500-as motort. Más kérdés, hogy ha bukik vele, fel is tudja-e állítani.
2011. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!