Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha meg van a jogsihoz minden...

Ha meg van a jogsihoz minden (eü. Gyakorlat, rutin, kresz) akkor mit kel csinálnom hogy megkapjam a jogsit? PLS

Figyelt kérdés
minden meg van, és nem tudom hogy kapom meg
2010. jún. 26. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elmész a helyi NKH-hoz (Bp-en Petzvál utca asszem), viszed magaddal az összes vizsgánál kapott papírodat és ott kiállítanak neked egy igazolást, amivel elmész az okmányirodába és csináltatsz jogsit. Legkorábban a vizsga után 2 munkanappal mehetsz az NKH-ba.
2010. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, megvan az igazolás, aztán go az okmányiroda.


Ott szükséges:


*

Érvényes személyazonosító okmány (személyazonosító igazolvány, útlevél, kártya formátumú vezetői engedély)


*

Lakóhely, tartózkodási hely vagy szálláshely igazolására alkalmas okmány, amely lehet az alábbiak valamelyike:


o lakcímet tartalmazó, régi típusú személyazonosító igazolvány vagy


o lakcímet igazoló hatósági igazolvány vagy


o tartózkodási engedély


*

Egészségügyi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény


*

A Nemzeti Közlekedési Hatóság által kiállított vizsgaigazolás


*

A vezetői engedély eljárási illetéke: 4000 Ft (az Információs szolgálattól igényelt készpénzátutalási megbízáson megfizetve)

2010. jún. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudja valaki, hogy az okmányirodában adna-e ideiglenes jogsit? És azzal vezethetek-e külföldön?
2010. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 czibles ***** válasza:

ha még nem volt jogsid, akkor nem kapsz ideigleneset, legalábbis nekem azt mondták még akkor, hogy azzal nem vezethetek.


viszont ha hosszabítás miatt bevonják a régit, akkor kapsz ideigleneset és azzal szerintem külföldön is vezethetsz.

2010. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kapsz egy papírt, de azzal nem vezethetsz mert jogosítvány nélküli vezetésnek minősül és 2 évre bevonhatják azt a jogosítványodat ami gyakorlatilag még meg sem érkezett, szóval nem éri meg.

Egyébként meg nem tudom, hogy miért nem lehet kivárni. Az enyém 3 nap alatt érkezett meg...

2010. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát én Pestmegyében lakok, és azt írták nekem, hogy Szigetszentmiklósra mennyek. és utánna okmányiroda és hogy min 1,5 hét..hát remélem elöbb küldik, mert nem bírok már várni
2010. jún. 27. 11:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet várni, mert hétfőn mehetek az igazolásomért és akkor megyek az okmányirodába is. Szerdán meg elutazok külföldre, ahová kell a jogsi. 2 nap alatt nem fogják kiküldeni.


Meg hát mi a kúrva anyjukért ne vezetnék megvan minden vizsgám papírom, akkor?

2010. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert nem te írod a törvényeket. Amúgy sem lehet vele külföldön vezetni. Ahhoz ki kell váltani a nemzetközi jogsit is, úgyhogy nem tudom miért vagy is bepörögve.
2010. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az oktatóm mondta, hogy az hülyeség hogy nem lehet vezetni külföldön friss jogsival. Lehet.


Így viszont szar hogy hónapok óta megy ez a jogsi dolog, egy csomó pénz vizsga és akkor amikor kéne nem vezethetek, ezen vagyok bepöccenve. Mi a fa/znak van ez így megbonyolítva, direkt kérdeztem nagybátyám, hogy h meg ez az USA-ban, hát messze nem jár ennyi szarakodással, minden 16 évesnek van jogsija.

2010. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy amit okmányirodában adnak azzal belföldön lehet vezetni amíg a jogsi megérkezik, de nem tuti.

Az viszont biztos nem igaz, hogy nem lehet külföldön vezetni kezdő jogsival.

2010. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!