Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért jó az elektromos autó?

Ezért jó az elektromos autó?

Figyelt kérdés
Mindenhol az elektromos autót hirdetik, hogy a környezetszennyező benzines, dízeles autókat ez fogja felváltani. Nos, mi a környezetszennyezés? A Japán atomerőmű, vagy X számú autó? Igen, nem csak atomenergia van, szél víz stb amivel áramot lehet termelni, de akkor is az atom a jelentős. Környezetünk újítja magát, és ezért nem annyira vészes a benzines, dízeles autó, de ha Csernobilhoz hasonló eset történik, sosem válik az adott terület olyanná amilyen előtte volt. Tehát jó e az elektromos autó? Szerintetek? (és itt most ne arra gondoljunk hogy elfogy a kőolaj)
2011. ápr. 5. 21:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

„Bizonyos kutatók szerint egy mai hibrid autó előállítása környezetszennyezőbb mint egy terepjáróé. Hogy ez igaz-e, franc se tudja.”


Valószínűleg igaz. Egy terepjáróban gyártása lényegileg annyival környezetszennyezőbb mint egy személyautóé, hogy több benne az anyag. Viszont a felszereltsége szegényesebb, ezért az „extrafelszereltség” legyártásának hiányában valamennyi visszajön a dologból.

Az akkumulátorok gyártása meg eleve egy erősen környezetszennyező dolog, nem csoda ha a terepjáró gyártása jön ki jobban.

Hozzáteszem a terepjáró terepre való, szóval ott egy Toyota Prius nem alternatíva.

2011. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És arról halottál már hogy az elektromos autók tetején napelemet helyeznek el? Pl az egész autó teteje napelem tehát parkolsá vagy akár menet közbe is tölti az aksikat :)
2013. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
+ balesetkor kicsi az esélye hogy kigyullad bármi is,mivel nincs benne éghető anyag vagy folyadék,pl benzin ezért nem tud pl egy szikrától berobbani :) egyébként szerintem nem olyan drága az elektromos autó önmagában csak a hülye akkumlátorok,de én pl sok helyen olvastam már sok mindent pl kitaláltak egy aksit ami egy feltöltéssel 1600km-e elengedő energiát képes megtartani,és víz kell bele csak tehát lényegében félig elektromos félig benzines és azért az 1600km már jó,jah és 4 óra kell sima töltővel hogy 100% legyen 30 perc meg gyorstöltővel :) De halottam olyan aksikról is hogy csak 5-7 perc kell és feltöltődik,csak sajnos ezeket senki nem kezdi el gyártani,hogy mért? Mert az belsőégésű autókba elég egy sima kis akkumlátor,majd ha már tényleg kifogyóban van az olaj akkor lezdik el ezeket az aksikat gyártani mert akkor végképp megéri,csak szerintem ha elfogy az olaj háborúk lesznek meg megbénul a gazdaság de hát majd meglátjuk 10-20 év múlva mi lesz.
2013. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként elírtam,félig elektromos félig vízzel működik.
2013. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!