Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jogsi nélkül vezettem,...

Ha jogsi nélkül vezettem, mennyi büntetésre, vagy mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A többi papírral minden rendben volt.
2011. ápr. 4. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

2 év eltiltás.

Feljelentés, gondatlanságért vagy hogy hívják ezt ma. A lényeg az, hogy nem értesz hozzá és ezzel másokat is veszélyeztetsz.

Pénzbüntetés (30e-től)


A nem értesz hozzá rész, az az lenne hogy nincs róla papírod hogy "értesz" a vezetéshez. Van aki jogsi nélkül is tök jól vezet, van aki jogsival örül ha elindul.



Ha arra gondoltál hogy van jogsid, csak otthon hagytad akkor 10ezerért CB-n lekérdezik a központtól hogy igaz-e amit mondtál. Utána pápuszi.

2011. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát függ a rendőrtől, és hogy mennyire nagy a szád az is lehet hogy egy dádával megúszod és hazatolhatod a motort, de lehet az is hogy helyből eltilt 2 évre a jogsiszerzéstől és még pénzbüntetést is kapsz.
2011. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Autóval voltam,

és a rendőr megtette a feljelentést.

2011. ápr. 4. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:

300e Ft és 2-5év eltiltás minden kategóriától!

Kocsi tulajdonosa is számíthat büntetésre, mert a KRESZ tiltja hogy olyan embernek odaadd, aki nem rendelkezik vezetői engedéllyel, illetve nincs vezetésre alkalmas állapotban!

2011. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!