Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SEAT Cordoba 1.6 Sportline...

SEAT Cordoba 1.6 Sportline első autónak?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a cordobának ez a verziója, igaz egy picit nagy a hátulja de szerintetek jó első autónak?

Szerintem aki ilyennel megtanul jól vezetni és tolatni, az mindennel jól fog nem?

Amúgy apámnak is Cordobája van, először az első kiadású volt, jelenleg pedig egy harmadik kiadású Cordobája van, pont a második nem volt amibe beletartozik a Sportline is.

Apropó a második generációs Cordobák azok teljesen új modellek, vagy csak az első generációsnak a ráncfelvarrott változata?

Úgy alakra elég nagy hasonlóság van az első és a második generációs között, a harmadik viszont teljesen más mindkettőtől.


2011. márc. 31. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem tökéletes első autónak. Könnyen tudsz vele haladni, nem kell annyira pörgetni, meg szarakodni vele, mint egy 1.0-ás, vagy 1.2-es, 1.4-es szarral. A sport miatt vigyázz kissé, könnyen kihozhatja az állatot egy friss jogsis emberkéből, tapasztalod, hogy milyen jól megy, aztán így odalépsz neki néha-néha, aztán egyre gyakrabban. De egyébként én is erős járgánnyal kezdtem, sokkal jobban közlekedek vele, mint a gyengébb tanulóautóval az autósuliban. Sokkal jobb, ha egy könnyen mozgó, jó autóban kezdesz, előzést is sokkal nagyobb eséllyel fejezel be biztonságosan. Majd nyugdíjas korodban áttérhetsz gyengére, 40-el bőven elég eltötyizni a piacra. A nagy segge miatt viszont nagyon vigyázz. Simán előfordul, hogy egy kisgyereket észre sem veszel, esetleg olyan autót, ami alacsony.
2011. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszadóval, annyiban kiegészíteném, hogy az 1.6 sportline teljesítménye 55kw, 75 le. Tehát nemhozza ki belőled az állatot, mert gyenge motor van benne. Pl van 2000 gyártási éves 1.4 benzinmotor 88le, tehát nemértem mire fel az előző válaszoló 1.4-es "leszarozása" a cordoba 1.6 sportline-al szemben. Összességében jó választás, legalább megtanulsz lendületből előzni stb. Egy erős autót nem nehéz vezetni, egy gyengébbel okosabbnak kell lenni.


Vigyél hozzáértőt magaddal a vásárláshoz, óvatosnak kell lenni.


Sok sikert a döntéshez, és csak óvatosan.

2011. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy inkább egy gyengébb autón tanulj meg normálisan vezetni, mert akkor ha átülsz egy erősebb autóba nem lessz gond, viszont, ha erős autón tanulsz és késöbb egy gyengét kell vezetned, előfordulhat, hogy rosszul méred fel előzésnél a helyzetet stb.


Most, hogy így újra elolvastam az első válaszolót, sok közös pontunk nem is volt. Lehet még sem értek vele egyet:D

2011. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hmm, a lóerők számával valóban nem voltam tisztában, azthittem az 1.6 többet tartalmaz. Amúgy ez emberfüggő is lehetne, én kezdésnek nem javasolnék gyenge autót, mert aki azzal kezdi, megy vele suzukis nagypapák mögött, aztán szert tesz egy erősebbre, jujj ez mennyivel jobb, aztán rögtön falnak megy vele.
2011. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak!! :)

Hát apám egyszer úgy van vele hogy valami kicsi kocsit kis motorral, valamikor viszont úgy hogy tényleg jó a cordoba. Suzukit nem szeretnék, a Daewoo nem jó, és olyat akarok ami legalább 1.4-es mert jobb mint egy 1000res.

Összességében az autó is jól néz ki, szerintem fiataloknak való, szóval én csak pozitívumot látok benne.

Ja igen a teljesítmény tényleg "csak" 75LE de ez nekem bőven elég, ha belegondolok a fater előző cordobája 60LE volt, a mostani is 86LE szóval a kető között lenne. :)

2011. márc. 31. 19:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, tökéletes egy kezdő jogsihoz!:)


Jó látni, hogy valaki így gondolkodik, és nem egyből 170le-s bmw-t akar.

2011. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem is jó egyből olyan nagy autó.
2011. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát apám még így is néha azt mondja hogy nagy autó, de nekem ez tetszik legjobban. :)

Hogy őszinte legyek, a BMW-ből sem jön be mind, na meg kezdő autónak ha egy ilyenem lesz, az tökéletes nem kell se jobb, se rosszabb :)

Nekem azért kell hogy legyen egy kocsim, meg jól tudjak vezetni, na meg be is jöjjön külsőleg az autó, nem felvágni kell mint sokaknak :)

2011. ápr. 1. 20:17
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


ez az a kocsi amúgy, olyan 650ért szeretném ha ideadnák, de ha nem nem :)

2011. ápr. 1. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!