Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hűtőfolyadékot töltsek...

Milyen hűtőfolyadékot töltsek a dízel kocsimba? (Konkrétum alul)

Figyelt kérdés

Fura kérdés, de nemtudom eldönteni, hogy tavasszal milyen hűtőfolyadékot öntsek a kocsimba? Nyári-t mert már olyan hideg nem lesz? Téli-t mert még nincs olyan jó idő és visszatérhet a hideg?

Mivel lehet feltölteni még?(desztillált vízzel? gondolom csapvízzel nem, de írjátok meg légyszíves hátha...)

Köszönöm a normális válaszokat :D


2011. márc. 21. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyári hűtőfolyadék:) aha
2011. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A téli az mindig jó, sőt még magasabb a forráspontja is
2011. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fagyálló hűtőfolyadékkal öntsd fel.Keresd ki, vagy kérdezd meg egy autós boltban, ogy milyen való az autódba és hajrá, desztillált vízzel hülyeség felönteni, ősszel megint cserélni akarod? Ha most felöntöd fagyállóval, akkor 4 évre le van a gond róla.
2011. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
80-100km- ig van le a gond, mert elfogy a tartályból.. valószínű hengerfej, mert nincs tócsa.. azért gondoltam deszvízzel, mert olcsóbb lenne..
2011. márc. 21. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:
ja, akkor meg igazad van mert, szeritem "jobb" a motorsnak a deszt.viz a fagyállónál? De ha nagyon hengerfejes akkor gázolajjal töltsd fel, csak negyon felgyulladjon, inkább mégse, habár nyomás is kell neki elvileg, majd jön vki szaki megmodnja h jó e az ötletem
2011. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
míg nincs pénzed megcsináltatni a hengerfejet addig desztilált vizzel öntsd fel mert a fagyállo több ezer ft szoval az nem éri meg hogy 100km utánn ujra feltötöd. am meg minél hamarabb orvosold a problémát mert még több kár keletkezhet a kocsiban. hűtöviz nélkül meg ne járj a kocsival! ha más nincs akkor csapvíz de valami legyen benne!
2011. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi mindenkinek... hát nemtudom, hogy megéri- e megjavítattni, mert '93- as évjáratú minimálisan korrodálódik, de valamiért rángat váltások között, de nem tudom, hogy mitől lehet 1-2-3-ra jellemző, de ha huzatom 4-5 be is előfordul. Mennyibe lehet a hengerfej javíttatása? Ennyi tünete van csak, hogy kb 100km után kifogy a hűtőfolyadék...
2011. márc. 22. 17:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért ha hengerfejes lesz, akkor lenne más tünete is, amennyire én tudom.

Amikor épp van benne víz, akkor nem forralja fel, nem melegszik? A vízben nincs olaj, illetve fordítva? Járó motornál, ha nincs rajtra a kiegyenlítő tartályon a kupak, akkor gázadásra kinyomja a vizet? Járó motornál a vízcső nem túl kemény?

Amúgy hogy mennyibe kerül, az csak kb, de egy tömítés 8ezer, ha síkoljáka hengerfejet, az egy 10-es + a munkadíj.

Szerintem 40 körül lenne.

A rángatás az lehet az adagoló hibája is, ez se lenne olcsó, de lehet egy dugulás, egy rossz érzékelő.

2011. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem forr fel a víz, melegedni se hiszem, hogy melegedne. Mindig töltök bele(eddig fagyállót). A vízben nincs olaj se fordítva. Járó motornál, ha nincs rajtra a kiegyenlítő tartályon a kupak, akkor gázadásra kinyomja a vizet? Járó motornál a vízcső nem túl kemény? Ezeket még nem néztem meg. Ha kinyomja a gázadásra a vizet akkor hengerfej jelenség?
2011. márc. 22. 21:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Na megnéztem ma alaposabban.. hát a víz melegszik, mert kisebb gázadások után fél-egy percen belül elkezdett gőzölni, de nem köpködte. A hűtőfolyadék viszont egy kicsit olajos. A tetején foltokba úszkál az olaj.
2011. márc. 23. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!