Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kit nevezhetünk rutinos...

Kit nevezhetünk rutinos vezetőnek?

Figyelt kérdés

A rutint évek alatt lehet összeszedni, de viszont elvileg nem ugyanaz, ha valaki nagyrészt csak autópályán ment, vagy ha ugyanezt a városban.

Viszont ez alapján egy kamionosra nem mondhatjuk akkor, mert kb 1millió km után, nagyrészt csak autópályán ment. Nem igaz? Bocsi ha hülyeséget beszélek, javítsatok ki!


2011. márc. 20. 11:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezt osztom én is.Nagyon viccesek:DÉn úgy gondolom,hogy az ember az első néhány tízezer km megtétele után a leg veszélyesebb.Akkor hiszi azt,hogy van rutinja.-Ezt közlekedésmérnökök mondták.Én imádok vezetni.Nem rég óta vezetek és szeretem úgymond feszegetni a képességeim határait.Én azt gondolom,hogy az ember rutinja a levezetett km-ek és a figyelmességének a függvénye.Nagyon hamar össze lehet szedni alapos rutint is.
2011. márc. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Elözzőre válaszolva:

Nem!

Rutinja 2 féle embernek van, az egyik a 18 éves, aki azthiszi, hogy tud vezetni, ieneket látunk új autókban az útszélén 4esével letakarva.

Illetve a valós rutinnak a kilóméter és az évek az alapjai.

És nem, nem lehet hamar összehozni, és nem, nem lehet konkrétan megmondani, hogy ki a rutinos.

Egyébként a kamionosok hozzánk képest akkoris 1000 szer rutinosabbak.


Amúgy kérdező: Ne csodálkozz, hogy a komoly emberek hülyén válaszolnak, hiszen lényegében hülyeséget kérdeztél.

2011. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt előző válaszoló!

Nem értek egyet,azzal,amit írtál.Nagyon egyszerű példával le lehet vezetni.A rutin a tanulásból fakadó gyakorlati és egyben nem teljesen tudatos képesség.Ha van két alanyunk,egy zseni és egy átlag,akkor biztos lehetsz abban,hogy adott információhalmazból a zseni fogja a többet feldolgozni,így alkalmazni.Ez így van a vezetésnél is.Egy átlag kamionos hiába vezet le 1 millió km-t,nem lesz akkora rutinja,mint egy kamionos zseninek vagy egy olyan génusznak,aki más jármű vezetésében szerzett tapasztalatot.És mielőtt vagdalózni kezdenél minednfélével,előrebocsátom,hogy más témakörben,pl.:közlekedésbiztonság,elmélet,stb. igen mélyen el tudnánk diskurálni,s talán egyet is értenénk.

Nem egy streefighter ökörgyerek vagyok,henem egyszerűen szeretném elsajátítani az úgymond extrém körülmények között való vezetés fortélyait.Hogy én nem leszek fekete zsákban letakarva,arra mérget vehetsz.

2011. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

A példádon jót röhögtem, de tulajdonképpen jó látni, hogy még néha értelmes emberek is megfordulnak az oldalon.

Ezt komolyan mondom, én már hozzászoktam, hogy 10 ből 9 egyszerűen hülye, vagy szűklátókörű, vagy bunkó, vagy ezek keverékei.

Ezzel a mondattal egyébként mindent összefoglaltál:

"Nagyon egyszerű példával le lehet vezetni.A rutin a tanulásból fakadó gyakorlati és egyben nem teljesen tudatos képesség"


Kérdés a kérdéshez, mit értesz extrém vezetés alatt?

Ha jól sejtem nem fél tank benzin elégetésést egy tuskó gazdaságos parkolóban. És nemis a magyar autópályákon szeretnéd demonstrálni egy Mark X végsebességét, és ott bemutatott stabilítását. (260km/h) egyébként.

Akkor gondolhatunk még a rallyzásra, az már egy érdekesebb téma.

2011. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Kis javítás, a példát nem kiröhögtem, hanem jót röhögtem rajta, attól még érthető volt.
2011. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Extrém körülmények közötti vezetés alatt értem azt,hogy,ugye az általános közlekedéshez rengeteg közlekedési szabály van hozzárendelve.És nem arról van szó,hogy sutba vetem a KRESZ-t,mert nagy mértékben ésszerűnek és jól átgondoltnak tartom.Tehát a forgalomban közlekedve jobb szeretem betartani ezeket a szabályokat.Ugyanakkor szeretek (főleg téli éjszakákon) kijárni elhagyatott parkolókba és ott gyakorolgatni mindenféle csúszást,rendőrkanyart...stb.Szeretnék elmenni a hungaroringre a vezetéstchnikai tanpályára,de sokallom érte azt a pénzt.Főleg azért,mert,amíg Ausztriában azt fontolgatják,hogy kötelezővé teszik a látogatását,itt egy havi fizetést le kell érte szurkolni.Azért tartom fontosnak,mert a KRESZ szabályok nem tanítanak meg arra,hogyan urald az autót.

Egyébként biztos vagyok abban,hogyha tehetném,akkor rallyznék,driftelni tanulnék.Nagyon érdekel az off-road is vagy a túraautó versenyzés is.

2011. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nem felejtettelek ám el, csak egy kissé zsúfoltak a napjaim mostanában. Válasz 1-2 napon belül várható.
2011. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
jöhet.Ne kapkodd el!:)
2011. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
figyeljetek már rutinos vezetők nekem már csak arra volna szükségem ,hogyan tudnám töröltetni magam ezen hülye emberek társaságából?
2012. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nos valaki rutinos vezetőnek vallja magát,csak éppen évekig ugyanazt az autót vezeti. Aztán beleül egy másik autóba,és nem képes közlekedni vele.

Vagy itt az én példám:napi szinten vezetek,kisebb nagyobb lassabb gyorsabb járműveket is,és mégis nagyon sokszor bénázom az asszony kocsijának kuplungjával. Egyszerűen nem áll a lábamra.

Szerintem a kamionsofőrök rutinos vezetők,bár van néhány marha is,aki azt hiszi ha nagy gépet vezet,ő a király. De szerencsére kevesen vannak.Néha elnézem ahogy tolatgatnak. :)

Nekem speciel a városi vezetés jobban megy,és jobban is szeretem mint az autópályát. Igaz,kevesebbet is megyek ott.

2012. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!