Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak a csavarral?

Mit csináljak a csavarral?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Quadomon , a karburátornál 1 csavarnak a menetét véletlenül elnyírtam. Nem olyan vészes de a csillagcsavarhúzó nem jó mert csak forog benne. Ráadásul az úszó "felakatt" vagyis mindenféle képpen kikéne csavarnom. Probálkoztam már csipőfogoval forgatni , de nem sikerült. Kérlek segitsetek!


2011. márc. 18. 21:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy csillagcsavarhúzóról van szó , a csavar kb 5mm. Közepe van inkább elnyírva , ja és egy átlag ember vagyok semmi ilyen speciális szerszámom nincsen( persze ha kell akkor megprobálok szerezni) Valaki valami más egyszerűt tud?
2011. márc. 19. 14:29
 12/17 anonim ***** válasza:

Igazából már szinte minden metódust felsoroltak/felsoroltunk amit lehet. Megpróbálhatod eggyel nagyobb/kisebb méretű csillagcsavarhúzóval, de ez gondolom megvolt, vagy van még speciális "balos fúró", ami előtt meg kell fúrni a csavart adott méretű fúróval, aztán belehajtani ezt a szerkezetet, de ritkán találkozom olyannal akinek van otthon.

Ha nem bízol magadban, akkor vidd el szakemberhez a karbit. Esztergályos, szerelő vagy akár egy ügyesebb szomszéd is megoldhatja a gondodat.

2011. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

K.G


Köszi értem , szerintem megprobálom a vágot + a kalapácsot. Ez amúgy milyen vágó?


Illetve még az lenne a kérdésem hogy az ilyen csavarkiszedőket

[link]


Hogy kell használni?

2011. márc. 20. 22:03
 14/17 T5- ***** válasza:

Ez amit Te linkeltél ez lényegében olyan mint egy menetfúró, csak fordítva van rajta az élszalag. Ha ilyet veszel, akkor ehhez előbb elő kell fúrni a beletört csavarba. (mert ez azokhoz van), és ezt kell utána óramutató járásával ellentétesen belecsavarni. Megakad a furat alján és lényegében kihajtod vele a fej nélküli csavarorsót.

Ezt nem ajánlanám neked, mert esetleg elronthatod az előfúrást, meg több vele a macera.


Mivel neked csak a csavar feje van sérülve, én ezt a fajtát használnám a helyedben:

[link]


Ezt csak befogod a gépbe, vagy amibe akarod, erősen rányomod a csavar fejére és kihajtod vele. A "kis karmok" beleakadnak, az anyagba, és úgy szedi ki. Tisztább munka.

De szerintem, ha annyira nem vagy rutinos, akkor kérj meg valakit, hogy segítsen.

Jó munkát hozzá!

2011. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves T5.


Igen ezt énis néztem nagyon jó, és kb nekem is 2mm es csavar van benn, megis venném , csak mivan akkor ha nem segit rajtam? Mert akkor fölöslegesen kifizettem 3000 ft-ot.


Ez biztos segit?

2011. márc. 21. 12:56
 16/17 T5- ***** válasza:

Semmi sem biztos. Az esetek többségében belekap és kiszedi, még akkor is, ha már teljesen szétgyalázod a fejét. Ha nem, akkor a fúrós módszer az tuti. Olyan nincs, hogy nincs.

Ezeket a csavar kiszedőket egyszer kell csak megvenni. Tudom, annyira nincs sokszor szükség rá, de amikor kell akkor nagyon jó.

De, ha nem akarod megvenni, akkor tényleg kérj meg egy havert, vagy autószerelő ismerőst, vagy akinek van, hogy segítsen, lehet, hogy ez célravezetőbb.


Más.

Írtad, hogy csípőfogóval próbáltál ráfogni. Ha kiáll valamennyire, és odafér, akkor egy jó blitz fogóval rá tudsz fogni. Csípőfogó az ilyenkor nem sok mindent ér.

2011. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Jó , köszi szépen , szerintem veszek egy ilyen csavarkiszedőt, egyszerűbb.


Köszi mégegyszer!

2011. márc. 21. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!