Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat ibiza, Suzuki Swift vagy...

Seat ibiza, Suzuki Swift vagy WV Golf (3as)?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás a három autó közül?

Légyszi írjatok minél többen,hogy ki mit választana,miért és tapasztalatok az autókkal kapcsolatban,mind jó,mind rossz élményeket várok!

Előre is köszi!

Üdv!


2009. febr. 22. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Golf-Golf-Golf...!!!

Szerintem kategóriában is nagyobb mint az általad említett másik két típus. Az Ibiza és Swift tudomásom szerint az alsó(kisautók) kategóriáját gyarapítják, míg a Golf az már közép(alsó), szóval a közép kategória kisebb szegmensébe tartozik. Gyakorlatilag a Golf az Astrával egy méret, míg a másik két típus kisebb.

Ezért nagyobb, biztonságosabb, jobban felszerelt, stb. Szóval mindenképpen a Golfot javasolnám!

Üdv!

2009. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Swift párti vagyok! :) Ezek a mostaniak nagyon jók, és nagyon mennek!!! Ne a régiből induljunk ki, az tényleg ropi. Fullos swiftet jó áron kapsz, ha összehasonlítod, más hasonló kategóriással árban és felszereltségben, viszi a prímet. Mellesleg nekünk magyaroknak illene támogatni a Suzukit, nézzük meg a németeket, az olaszokat.... "saját" márkával járnak (90 %-ban).
2009. febr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Swift!!! Az új generációs swiftek jobbak, jó a töréstesztjük, és naaagyon mennek! Nézz meg egy fullos swiftet és egy hasonló kategóriás másik autót, messze viszi a prímet. Nem utolsó sorban illene támogatni a magyar ipart... nézzük meg a németeket, az olaszokat, mivel közlekednek? Az alkatrész sem drága.
2009. febr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Seatot nem ismerem, de nem vennék, nem tudom miért. (egyébként a Skodahoz hasonlóan VW motor van bennük). VolksWagent ismerem, volt is, van is; szerintem jó autó, megbízható. DE: nem annyira jó, mint a Swift II. Jelenleg ezt a típust nevezhetem sajátomnak már két éve. Levezettem vele 70ezer kilométert és nagyon meg vagyok elégedve. És akkor most irok jót, rosszat mindegyikről: egy 1literes Poloval kezdeném. Nagyon kényelmes, minden benne van amire szükség lehet. 6l körül evett átlagosan. Egy idő után (5 év) kezdtek meghibásodni a műszerfalon lévő benzinszint mutató és fordulatszám mérő egységek. Nagy hátránya, hogy gyenge motor volt benne. Bármelyik Suzuki elhagyott. Következő egy 1.6-os Golf. Na ez már megy mint a golyó, de 7litert is megeszik. De bizony: nagyon-nagyon kényelmes és jól felszerelt autók. És akkor jöhet a Swift II.: Ezzel vagyok a leginkább megelégedve: legutóbb 41-42 liter benzinnel elmentem 950 kilométert, 100km/h-val haladva. Alapvetően nagyon jó fogyasztása van, és ez nagyon jó arányban van a teljesítménnyel (erővel, gyorsasággal). Jól el van találva, annak ellenére is, hogy 180-nál már megeszi a 10-11 litert. Biztosnágos is: Volkswagennel egyenértékű eredményeket ért el a teszteken az új Swift. Már nem papirjaguár. Erős váz tartja össze. 150 felett is csendes és biztonságban érzi magát az ember. Igen, csendesebb, mint egy VW. Szubjektív információ, hogy a formavilága kivül is belül is szép, de elég kényelmetlen. A hátsó ajtót érzéssel lehet lecsukni. Nem erővel, de tényleg rá kell érezni. Elsőre nem megy. A legbosszantóbb dolog az egész autóban a fék. Nyikorog. A szervízben többszüör megmutatták, hogy miért. EU szabványok szerint nem rakhatnak azbesztet a fékpofákba, így új technológiákat kell alkalmazni. Az új fékpofákat úgy kell elképzelni, mint egy összesajtolt akármit, amibe fémdarabokat isn sajtoltak. Ahogyan kopik a fékpofa, úgy jönnek elő fémdarabocskák, és mikor ezek a felnivel érintkeznek, nyikorog a fék eszeveszett módon. Egészen addig, amig le nem kopik az a réteg is. Ez elég mindennapos és bosszantó jelenség, és nem értem, hogy a VW miért tudja mégis megoldani, hogy ne nyikorogjon...Viszont a többi tulajdonsága miatt ezt szeretem a legjobban. Nagyon megbízható és hűséges autó.

2009. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,nezd meg a NISSAN Pimerat,probald ki.Jappant vegyel!!!!Nem fogsz csalodni!!Nekem az volt munkas autom.nagyon sokat kapott.3 evig volt nallam semit nem csereltem benne.olajat sem!!!Megy mint a diszno!!1.6benzin jo arba vannak.
2009. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Nekunk Seat Ibiza-nk van... Oszinten... Helyedben inkabb Golfot vennek... Sok sikert...
2009. márc. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
csakis golf!!!
2009. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha e közül a 3 típus közül akarsz választani szerintem a Golfot és a Suzukit felejtsd el! A Golf oké hogy majdnem mindenben megegyezik a Seattal viszont annyi 3-as Golf van mint égen a csillag! Seat Ibiza/Cordoba a nyerő választás keveset fogyaszt nagyon jól megy kényelmes olcsó a fenntartása! Nekem Ibizám van 100%-ig meg vagyok vele elégedve és nagyon jól mutat!
2009. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Swift! Tapasztalat csak annyi, hogy szerelni nem kellet csak a kopó alkatrészeket cserélni néha, egyébként soha nem hagyott ott sehol, 5 litert fogyaszt és jól is megy az 1.3 as 16 szelepes motorral, 18 évesen nem rozsdás és nem rohad és kimegy a világból, és az olajat sem eszi.

Papír autó de azért mégsem Suzukiban halnak meg a legtöbben, pedig van belőlük nem kevés az utakon.

2016. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!