Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesznek az emberek új...

Miért vesznek az emberek új Suzukit? (vagy egyéb alsókategóriás új autót)

Figyelt kérdés

Nem éri meg jobban, egy néhány éve használt, sokkal márkásabb autó, alacsonyabb áron?

Nekünk egy 20 éves W124-es Mercedesünk van 250e km-rel, soha nem volt vele probléma. Szerintem minden szempontból jobb bármilyen vadiúj Suzukinál, talán a fogyasztás kivétel, de egy kisebb dízellel ez sem volna magas. Soha le nem cserélném egy Suzukira.


2011. márc. 11. 18:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

a 20 éves Merci, audi vonal jól hangzik, de a valóságban több gond is van ezzel:

- sok tulaja volt már, valszeg szét van hajtva, ki tudja milyen előélete volt...

- ezekbe kis motorokat nem tesznek, csak nagyot, azaz sok bizt. díj, nagyobb fogyasztás, több súlyadó, többe kerülő átírás. Ezeket figyelembe véve pedig a merci vonal már jóval drágább. Soroljam még?

- idős dízelt nem szívesen vesznek az emberek, mert ha gond van vele, akkor többe kerül javítani mint a kocsi értéke :)



Azért mert a Ti kocsitokkal nem volt még baj, nem jelenti azt, hogy minden 20 éves autó tip top állapotban van. Ráadásul pont az idősebb BMW-k amik úgy szét vannak már hajtva, hogy csoda hogy egyáltalán nem hullik szét magától. Vannak jó példányok, de azt nagyon ki kell fogni, érteni kell hozzá. Átlagember nem ért hozzá, és nem fogja bevállalni a rizikót, hogy utána esetleg havonta szervízbe kell rohangálni. A szervízben töltött idő is pénz, méghozzá nagyon nagyon sok!



A múltkor volt egy hasonló kérdés, ott már kiveséztük hogy ugyanilyen árban, ugyanilyen felszereltségű, ugyanilyen korú, ugyanilyen igénytelen, egyszerű, keveset evő kocsi jelenleg nincs Mo-n más, mint a suzuki.

2011. márc. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Mindenki olyan autót vesz, amilyenre telik neki.


Innentől nem is érdekelne tovább a dolog,

ha nem azt látnám, hogy az utakon, állandóan bizonyítani akarnak a Suzukisok.

Ugyanis ők is pontosan tudják, hogy csak egy autóra nyomokban emlékeztető, életveszélyes, "távolság-leküzdő készülékkel" rendelkeznek.

Ezért azután, savanyú a szőlő nekik és mindenkit betámadnak, aki mással/jobbal közlekedik.

A leghülyébb helyeken előznek, hogy megmutassák, hogy milyen "gyorsak".

A valóság az, hogy behúzott kézifékkel is jobban gyorsulna az autóm, ha versenyezni támadna kedvem...

De természetesen a gyengébbekkel, nem illik.


Még annyit üzennék a Suzukisoknak, hogy amikor a végsebességüknél lévő belső zajoktól és rezonanciától olyan kényszerképzetük támad, hogy gyorsabb autó nincs is a földkerekségen,

akkor még van további 2-3 sebességfokozatom...

...és vagy +100 km/ó a 180 LE-s autóm végsebességéig!!


Megjegyzem, hogy csak fele-annyiért vettem,

mint amennyibe egy új Suzuki kerülne!!!

2011. márc. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az új Suzuki árából már normális autókat is lehet venni én pl. egy Ford Focust vennék.
2011. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Már valaki kérdezett ilyet, neki is leírtam, most neked is:


Azért, mert mindenki hitelre veszi, és Suzukit már havi 9000-ért is kapsz.

2011. márc. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Írnom kell mert ez már röhej. Voltak előítéleteim, de Tapasztalatból fogok írni ugyanis amióta élek vw volt otthon, most pedig egy octaviát vezetek de a barátnőmmel jött egy Suzuki is a családba és 2 évig komolyan használtam.

Van az a sztereótípia hogy a Suzukis nem tud vezetni. Fogalmam sincs honnan jött, tisztelet a kivételnek! Én 8 éve járom az utakat és igaznak gondolom. Ez is lehetne egy külön kérdés h miért? De magáról az autóról: 2002 wagon r+, hibátlan műszaki állapotban! Nem gyorsul, nem lassul.. Nyaralni nem is mersz de nem is tudsz elindulni vele. NEM FÉR EGY 1DB BŐRÖND.Nagyon keskeny pici kerekek szinte alig van kapcsolat az úttal.. Télen jégkorizol vele mert abs sincs.. 2002es. 130 nál nyűszít hogy lassabban, és kapaszkodsz a kormánya. Ha baleset van, ami szerintem a legfontosabb de kinek mi, akkor bizony nem szállsz ki belőle.. Én állítom hogy szar, - ja, a szerelő belőlünk megy nyaralni, ne mondja senki hogy nem kell rá költeni. - és meg merem érvelni az ellenérveket is meghallgatva. Nem ajánlom senkinek. "könnyű vele parkolni" - erre meg azt mondom ha tudsz parkolni, mindennel könnyű parkolni. Ha nem, ez gondot okoz, vehetsz akarmekkora mini autót, nem fog menni. (Tisztelettel megjegyezném a végére, hogy nem a japán autókat szidtam hanem kifejezetten a Suzukit.) Érveld meg miért nincs igazam..

2018. jún. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!