Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy diesel? Most...

Benzin vagy diesel? Most készülök autót venni, de nem igazán tudom, hogy benzin vagy diesel legyen?!

Figyelt kérdés
egy 1.8as volvot szeretnék,3 éves környékit.ahogy számolgattam havi 3500-4000 kmt biztosan le fogok vezetni,nagyrészt autópályán, nagyvárosi dugókban araszolás csak ritkán lesz.ezek alapján segítsetek dönteni:) köszönöm
2011. márc. 8. 14:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A motornak is kényelmesebb, ha diesel el mész havi 3000 km.
2011. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne kényelmesebb a motornak?
2011. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Bár a kérdező hozzászólásaiból nem derül ki, feltételezem hogy S40-ről vagy V50-ről van szó. Az 1,8-as benzinest melyik dízellel kéne összehasonlítani? Az 1,6-ossal vagy 2 literessel (van nagyobb is de feltételezem hogy ez a kettő jöhet szóba)?
2011. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
3500*12=42000km és ez csak 1 év! Nem csak üzemanygot takarítanál meg de a motort is kímélnéd. Menny el egy pár autószerelőhöz és mond meg neki hogy mit szeretnél, meg fogod látni hogy 10böl 9-en dízelt mondanak.Benzines autóm van nehogy valaki azt higye, hogy azért védem mert dízel fan vagyok.
2011. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ezt a motorkímélés dolgot még mindig nem értem...
2011. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
azért, mert nem pörög annyit, a benzin motor nem autópályára van!
2011. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a benzines többet forog, viszont jobban is bírja a fordulatot. Nem vagyok diesel ellenes, az is van a családban, több is. A dieselek eleve nembírják a fordulatot, tehát nembiztos h lejutsz vele horvátországba végig 200körüli tempóval, viszont egy benzinesnek ez megsem kottyan. Dolgoztam már több szervízben is és mindenhol azt tapasztaltam, hogy a diesel autókkal sokkal több motorikus probléma van. Volt, hogy 1 héten 3db viszonylag új autón cseréltünk turbót. Az a baj, hogy sok ember nemtudja, hogy kell turbós autót használni(bemelegítés, visszahűtés). Emellett a dieselek nagyon kényesek az üzemanyagra ami kishazánkban nem éppen a legjobb minőségű. Persze van aki kifgja és többszázezer km-en keresztül semmi baja, de összeségében sokkal bonyolultabb és kényesebb szerkezet, mint egy benzines. A vezetési élmény pedig tényleg szubjektív döntés, de én szeretem ha egy autónak lineáris a teljesítményleadása, tehát ahogy nyomom úgy megy. Dieseleknél ez csak 1 darabig igaz, utána nagyoncsúnyán elfogynak. Viszont nyomatékban tényleg nagyonjók, azt is lehet élvezni.
2011. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

„azért, mert nem pörög annyit, a benzin motor nem autópályára van!”


Akkor a dízel meg nem való városba, mert az meg kormol mint a kémény.


Egy szívó benzines motort is lehet jól áttételezni, feltéve hogy nem valami alulmotorizált darabról van szó, ami azért Magyarországon nem ritkaság.

Turbós benzinest nem említem, az négyhengeres változatban nem volt még ekkor.

2011. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

a vártnál is jobban megoszlanak a véleményeitek :)

v50est szeretnék,attól függően,hogy benzin,vagy dizel 1.8as vagy 1.6os

2011. márc. 8. 23:40
 20/20 anonim ***** válasza:
Tényleg próbáld ki mind2őt, mert ez kb olyan h kinek a pap kinek a paplan...
2011. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!