Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy diesel? Most...

Benzin vagy diesel? Most készülök autót venni, de nem igazán tudom, hogy benzin vagy diesel legyen?!

Figyelt kérdés
egy 1.8as volvot szeretnék,3 éves környékit.ahogy számolgattam havi 3500-4000 kmt biztosan le fogok vezetni,nagyrészt autópályán, nagyvárosi dugókban araszolás csak ritkán lesz.ezek alapján segítsetek dönteni:) köszönöm
2011. márc. 8. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Erre talán jobb a diesel,de én dieselt soha semmilyen körülmények közt nem vennék.
2011. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem diesel. Irigyellek.
2011. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Próbáld ki mindkettőt, hogy melyik illik jobban a vezetési stílusodhoz. Költségben ugyanott leszel, hiszen egy diesel kevesebbet fogyaszt, viszont drágább a fenntartása.
2011. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mivel 1.8-as dízel motort Volvóba eddig még nem raktak, ezért a benzineset ajánlom, mert olyan viszont létezik.
2011. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Én is a dieselt mondanám, nekem nincs kocsim, de csakis dieselt vennék én diesel kocsit sokkal jobban is szeretek vezetni, de szerintem is próbáld ki mind a kettővel!
2011. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A diesel kevesebbet fogyaszt, de ahogy a 3. válaszoló írta, a fenntartás miatt nem biztos, hogy olcsóbban kijöszz. Viszont az azonos méretű benzines nagyobb teljesítményű, finomabb a járása, úgyhogy én biztosan a benzinest választanám.
2011. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1.8-as benzines Volvóm van. Tudom ajánlani,3 éve van nálam, csak tankolni kellett bele. A dízelek kevesebbet fogyasztanak,fenntartásuk drágább. Vezetési élmény:na igen,itt van ellentét a két "tábor" között. A dízel nyomatékosabb,viszont szerintem a vezetési élmény a benzinesnél jobb. Legalábbis én nem cserélném le a benzinesemet. Pályán ha nem nyomod neki 7 literrel szépen elketyeg 120-140 között. Ha küldöd neki,160-190 akkor is beéri 8-8,5-lel. A dízel viszont nem szereti a magas fordulatot,ahhoz meg-szerintem-kevés a 2.0-es.

Ha alacsony zaj és vibráció mellett szeretnél autózni,márpedig sok Volvós így gondolkozik,akkor jobb választás a benzines!

2011. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy ennyien írtatok.azt gondoltam,hogy spórolhatnék diesellel,de akkor ezekszerint ezt rosszul tudtam..írtad,hogy volvod van, megkérdezhetem,hogy milyened van? 3 éves az autó,vagy te is használtan vetted?
2011. márc. 8. 15:58
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem új. Én is használtan vettem,s40-es. 150.000km-rel,ha igaz :-)

DE nagyon meg vagyok vele elégedve. Kényelmes,és olyan fék van rajta...

Ültem már hasonló kategóriás autókban is,de a Volvo fék lenyűgözött. Többször húzott ki olyan helyzetből, hogy már mondtam magamban,hogy csatt...aztán gyönyörűen megállt. Jó az irányíthatósága,kényelmes. Megbízható,az ember nyugodtan,biztonságban érzi magát...

2011. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
havi 3500-4000. nem is kérdés hogy dízel! a volvo egy nagyon megbízhato márka, már lejárt lemez az, hogy a dízelek megbízhatatlanok föleg egy ilyen 2007-2008-as kocsinál. a motort a fordulatszám "öli meg" és tudjuk, hogy a benzines sokkal magasabb fordulatszámon müködik.(alacsony fordult legalább annyi kárt tesz mint a magas). az alacsony fordulatszám nagyon kíméli a blokkot szóaval ha egy kocsi karban van tartva akkor mindegy hogy dízel vagy banzines. Még annyit hogy ismerös mondta aki autószerelőként dolgozik hogy több baj van a benzines kocsikkal.
2011. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!