Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hátsókerék meghajtású...

Egy hátsókerék meghajtású autó jobban csúszkál hóban, jeges úton, mint egy elsö kerekes?

Figyelt kérdés
...vagy ez nem jellemzö? Vagy ugyanúgy "kordában lehet tartani" egy hátsó kerék meghajtású kocsit is csúszós, jeges úton? (Természetesen most nem mindenféle kipörgésgátóval felszerelt hiper-szuper kocsikra gondolok elsösorban, hanem egy normál Mercedes, BMW, stb.)
2011. márc. 1. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vezetési élményben jobb a hátsókerekes, hiszen gázzal is tudsz kormányozni.

Ha rutintalan vagy gyakorolj előtte.

2011. márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valamivel csúszósabb, mert a hátsó tengelyen kisseb a súly, tehát nem tapad annyira (esetleg ha raksz a csomagtartóba két zsák cementet), de a fő hátrány akkor jön elő ha megcsúszik az autó. Persze a hátsókerékhajtású autók sem életveszélyesek, hiszen évtizedekig ilyenekkel mentek, csak lehet hogy egy mai átlag-sofőrnek nincs meg az a tudása mint egy akkorinak, hogy kézben tudjon tartani egy megcsúszó autót. Elsőkerekes is kicsúszhat ugyanúgy ha béna a sofőr, sőt még az összekrékhajtás sem garantál teljes biztonságot, minden az emberi tényezőn múlik.
2011. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kis kötekedés: hátsókerekes autónak lehet hátul a motorja és akkor már van súly a hajtott tengelyen is.

A lényeg pedig, hogy valóban kell hozzá érzék meg 1 kis rutin és szépen lehet vele menni "mindíííg minden körülmények között"

2011. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csodálatos élmény egy hátsókerék meghajtású autóval hóban,jégen autózni. Aki ezen tanul, az később mindent elvezet.

LADA forever!

2011. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rutinnal mindkettővel lehet közlekedni, de tény, hogy az elsőkerék hajtású autók verhetetlenek, azaz jobban lehet velük menni.
2011. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Menj el este egy elhagyatott parkolóba és ott gyakorolj.

Először kis tempóval kezd és szándékosan csúsztasd meg az autót (kormány elfordít és egy nagyobb gázfröccs) és rá fogsz érezni hogy hogy lehet visszahozni egy megcsúszott autót. Arra figyelj hogy nagyon sok helyed legyen mert az első pár alkalommal tuti hogy nem fogod tudni megfogni az autót és el fogsz sodródni, nehogy megfogj valamit (és a padkákra nagyon figyelj mert ilyenkor szépen meglapulnak a hó alatt)


Én úgy szoktam korrigálni az ilyet hogy adok neki egy nagy gázfröccsöt és viszonylag gyorsan de érzéssel elkezdek arra kormányozni amerre kicsúszott az autó hátulja, ha túlkormányzod akkor a másik irányba fogja kidobni a seggét de ezt meg fogod tapasztalni.


Ha már ráérzel akkor elvezni fogod és következő nap is ki akarsz menni csúszkálni :D:D



De amúgy elég sok régebbi BMW-be is van kipörgésgátló, (Mercibe nem tudom) és meglepően elég sokat tud fogni ha kanyarban esetleg kicsit több gázt adsz a kelleténél. (nem kell szándékosan heccelni, a véletleneket, kis megcsúszásokat megfogja, de a barmokat nem)


Amúgy hátsókerekesnél arra kell nagyon figyelni hogy kanyarba lassan menj be, és még véletlenül se nyomjál egy picivel se több gázt a kanyarba, mint amennyivel belementél mert akkor ki fogja vágni a seggét.

2011. márc. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kanyarba esetleg jobban csúszkál, kidobja a seggét, jeges úton meg minden autó csúszkál. Ha megindul, akkor egy hátsókerekeshez több rutin kell, de szépen lehet vele közlekedni. Hóban elakadva pedig sokkal könnyebben ki lehet szedni, mint egy elsőkerekest, persze csak egy bizonyos szintig. Ja és egy sperr-diffi se árt, azzal lehet igazán csúszkálni! :)
2011. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beatrix17 ***** válasza:
Jobban csúszik-mászik a hátsókerekes!A BMW sek picit bolondabbak más autósoknál-mindezt jó értelemben véve-ők az egész évi vezetésben a telet élvezik a legjobban!Tehát ebből az következik,hogy ha tudsz vezetni,jók a gumijaid,semmi baj nem lehet!
2011. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 04:41


tudsz esetleg Bp környékén ilyen parkolót?

Köszi

2011. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idáig válaszolóknak, azért megtudtam pár dolgot, egyébként nem vagyok egy kezdö "besz...i" alak, :)

23 éve tapasztalt vezetö vagyok, csak egyszerüen a 23 év rutinom alatt talán egyszer ha volt egy rövid ideig hátsókerekesem, az is nyáron :), szóval az élet valahogy mindig úgy hozta, hogy csak elsö kerekes kocsiaim voltak.

Egyébként én is nagyon szeretek üres parkolókban csúszkálni, driftelni, de az való igaz, hogy elsö kerekessel ez nem akkora élmény, mint hátsóval.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

2011. márc. 3. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!