Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első ablak sötétítés. Szólak...

Első ablak sötétítés. Szólak érte a rendőrök?

Figyelt kérdés

Valamit olvastam, hogy nem lehet csak a hátsót jobban sötétíteni. Az elsőt csak nagyon kicsit, ami szinte semmi. Ha úgy sötétítem mint pl itt: [link]

Szólnak érte a rendőrök igazoltatáskor?


2011. febr. 27. 12:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

sajnos van rá hatásköre! Utánna lehet nézni a jogtárban.

1, Jogszabály irja elő hogy a B oszlop elött semmilyen fóliát illetve egyéb sötétítő eszköz felhelyezni TILOS !

Ez a gépjármű szabálytalan átalakítása, ami olyan mint amikor a gyári gumimértet módositják bár lehet hogy ez nem a legjobb hazai példa de pl a németeknél a brief-ben (forgalmiban) benne szerepel a gumi méret is többek közt. Ha a kocsin lévő méret nem egyezik akkor azzonal büntetés illetve feljelentés! Elméletileg nálunk is lenne valami hasonló de ezzel még nem foglalkoznak (még!) Majd ha megunják a xenon, kék ledek, eü láda érvényesége, stb miatt a büntetgetéseket majd jön ez is.

Egyébként én évekig jártam a kocsival fóilázva sokszor mentem el rendőr mellet is, sokáig megúsztam. De ahogy az örök igazság mondja: "addig jár a korsó a kútra..."

Azóta sok olyat láttam hogy a út mellett a fullos kocsitulajok kapargatják a fóliát a kocsiukról rendőri felügyelet mellett :) Nekik legalább szerencséjük volt hogy nekik megengedték hogy lekaparják.

2011. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Az,hogy lehetséges,hogy "hivatalosan" egy BIT-819 frsz. Skoda Superb-nek,sötétítve vannak a vezető oldali üvegei Miskolcon?????És kb.15%-os fólia lehet fent!!Én ezt az autó egy bíróság előtt szoktam látni,de össze-vissza a városba is!!Láttam egy alkalommal,egy magyar benzinkút hálózatnál is tankolni,ahol a rendőrség flottája is tankol!!Egyszer igazoltatáskor megkérdeztem,hogy hogyan lehetséges az első ablakok sötétítése!!A válasz az volt,hogy sehogy,és helyszíni bírság,vagy forgalmi engedély elvétele a büntetés!!Megismerkedtem nemrég egy nagyon rendes,készséges BM alkalmazottal,akinek a Hyundai terepjárója is sötétítve van(körben)és elárult egy titkot....A titok az,hogy felmutatja az igazolványát,és nem itt helyben műszaki vizsgáztatja az autót!!
2014. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11/12

Sajnosz tévedsz.Az első ablakokat is lehet fóliázni nyugadtan.Csak olyan fólia telepíthető az autó ablakaira, amely rendelkezik „H-engedélyszámmal”, és műbizonylattal.A „H…..” jelzésű engedélyszámot a fóliázott ablakra is fel kell ragasztani az autóüveg és a fólia közé matrica formában, úgy, hogy az a fólia roncsolása nélkül ne legyen eltüntethető. A műbizonylatnak fontos szerepe, hogy a vevő felé igazolja, hogy az autófóliás műhelyben megfelelő „pótalkatrészt” szereltek fel az autója üvegére szakember által, akinek az adott évre érvényes regisztrációs száma van.A gépkocsik külső felülete, így szélvédője és ablakai sem lehetnek fényvisszaverő tulajdonságúak, tükrözőek.

Bővebben lehet szemecskézni : 6/1990 (IV. 12.) KÖHÉM rendelet.

2014. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!