Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen többet eszik egy autó?

Télen többet eszik egy autó?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mennyivel és miért?
2011. febr. 21. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
többet. nem sokkal csak az elindulásnál kell neki több idő míg bemelegszik az autó, ekkor több benzint pumpál a motorba (mint régen a szivató)
2011. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ez mennyi üzemanyagot jelent egy 1.5-ös egy 1.6-os egy 1.8 és egy 1.9-es esetében?
2011. febr. 21. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:
autója válogatja. annyit nem, hogy érdemes lenne számolni vele szerintem :)
2011. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
esetleg ha nagyon rövid távon hazsnálod mindig az autót és nincs ideje bemelegedni.
2011. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

nekem most egy 1.3-as van, nyárom átlag 6,1 télen 7,2.

volt egy 1,8-as benzinesem, az nyáron fogyasztott 7,6-ot, télen 8,8-at. a köztesek gondolom valahol a kettő között arányosan. Na de ez sok mindentől függ.

2011. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem 1.5ös van és szinte semmivel nem fogyaszt többet. tehát autója válogatja
2011. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És hogyan számoljátok ki tizedes pontossággal hogy mennyit eszik?
2011. febr. 21. 17:46
 8/13 k.krisz03 ***** válasza:

Szerintem azért eszik többet télen egy kocsi, mert sokkal óvatosabban közlekedünk (kivételek persze mindig vannak, mármint az óvatos közlekedést illetően). Ugye nem a nyomatéksávban üzemel az autó, nagyobb a terhelése ("erőlködik"), lassú menet, stb, ez mind többletfogyasztást eredményez. Meg talán valamilyen szinten a hideg is közrejátszik, lassabban melegszik fel a motor, tehát hosszabb ideig kell dúsabb keveréket adagolni.


Tized pontosságú eredmény? Egyszerű. Tudod mennyi utat tettél meg az előző tankolás óta, tudod hogy mennyit tankoltál (mindig ugyanúgy teletöltöd), és bízva ezen számok pontosságában a "liter/km*100" képlet meglehetősen pontos eredményt szolgáltat.

2011. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
úgy hogy teletankolod majd mész vele és amikor újra tankolsz megint teletankolod, ott kiírja, hogy mennyit tankoltál, és abból hogy mennyit tankoltál plusz az eddig megtett út ki lehet számolni
2011. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
illetve nem úgy plusz, hanem és, szóval nem össze kell adni :D
2011. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!