Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik Mercedes osztály a...

Melyik Mercedes osztály a jobb? C, E vagy S?

Figyelt kérdés
nekem mindhárom tetszik,csak nem tudom melyik a legjobb
2011. febr. 5. 13:30
1 2
 11/15 Fülünyúl válasza:

Kb. ugyanazt tudom visszhangként zengedezni mint az előttem szólók, talán némi többletinfóval.

A 'C' kicsi, kívül is, belül is - akárki akármit mond. Hátul felnőttek számára kifejezetten szűkös. Az egybefolyt kereklámpás (direkt nem írom a W típust a könnyebbség kedvéért) elég jó és népszerű. Az 'E' osztály tipikus hosszúéletű és kilométerfaló típus, nem véletlenül használják előszeretettel taxis társaságok is. Mérete nagy, egy családnak pont megfelelő, és méreteihez képes igencsak gazdaságos még a benzines motorokkal is. Egyszer megveszed, nyugdíjas korodig ki is tart megfelelő karbantartás és nem széthajtás mellett. Ezért tartják jó befektetésnek. A dízel helyett manapság érdemesebb benzinest venni, a dízelolaj ára elérte ugyanis a benzint, és annyival meg nem fogyaszt kevesebbet, hogy kompenzálja a jóval drágább alkatrészárait. Prémium osztály, természetesen kicsit drágább a fenntartása mint az opeles-fordos szintnek, de pl. kategóriájában jóval gazdaságosabb mind az audinál mind a bmw-nél.

Az 'S' osztály kimondottan luxuskategória. Itt már semmi nem számít, sem a méret, sem a fogyasztás, ez az igazán presztízsautója a Mercinek. Igazából amit tud és nyújt az tényleg csak virításra való, mert gyakorlati haszna nincs sok az 5 méteres hossznak, a 2 tonna önsúlynak és az 5 literes v8-asoknak. Míg egy használt E mercit egy teszkó részlegvezető is megengedhet magának és fenn tudja tartani, addig az S-hez már kemény vezérigazgatói vagy egyéb cégből lenyúlt pénzek kellenek. :)

Összességében a C-t és az E-t bátran javaslom, az E talán hosszabb távon és család számára is kényelmesebb, kedvezőbb megoldás lehet.

2011. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszi:) tehát akkor a c osztály az 1 kicsit kicsi az E az praktikus és hosszú élettartamú az S pedig egy luxuslimuzin. nekem az S tetszik a legjobban,de persze az iszonyat drága
2011. febr. 21. 16:40
 13/15 anonim ***** válasza:
38%
Aki azt mondja, hogy a Lexus jobb mint a Merci annak csak a nyála csorog mert nem bírja megfizetni (és nem érdekel aki magára vette) a német csúcsminőséget (Audi, BMW, Mercedes)! Nagyon nem érdekel ki mint mond nekem S500-am van és a Lexus labdába se rúghat mellette (még azért mondják, hogy jobb mert majdnem mindig újabbat rak a Lexus a kocsiba a Mercedes meg tradicionális)!
2014. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Koenigsegg válasza:
méghogy a lexus???????? az nem jó a KOENIGSEGG-hez képest! a Koenigsegg One:1-es a leggyorsabb kocsi a VILÁGON!!! ha nem hiszed nézz utánna! :)
2014. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Koenigsegg válasza:
de attolmég olaszpárti vok
2014. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!