Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bármennyi is lesz a benzin,...

Bármennyi is lesz a benzin, mindig autóval fog járni, mindenki?

Figyelt kérdés

Mindenkit hallok panaszkodni, siránkozni, hogy 360-400 ft a benzin, és Úristen, mennyire drága! De, ezek az emberek autóval járnak még a szomszéd utcába is. A szomszédom se jár messzire dolgozni fél órára van busszal 5 perc séta a megálló, de kocsival jár. És Ő siránkozik, hogy de drága. Pedig a munkájához nem kell kocsi. És a bolt is itt a szomszéd utcába. De, kocsival jár mindenhova...

Az emberek minek siránkoznak, hogy de drága, ha nem képesek lemondani a kocsiról, akkor miért kell siránkozniuk emiatt?


2011. febr. 1. 18:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy az emberek töbsége annyira elkényelmesedett és már gondolkozni sem képes, amit éppen a szájába tolnak hogy "Na öcsém ezt fogyaszdd, ez után fizess." azt fizeti is. Síkképernyős tévét nyomatják mindenütt? Akkor azt veszi meg, hiába hogy nincs rá szüksége. Autó nélkül lenézik az embert? Akkor autóval jár mindenhova. Nem azt mondom hogy az autó maga a sátán, én is autóbu*i vagyok, de hihetetlen milyen sok ember használja feleslegesen a négykerekűjét. Tömegközlekedés lehet hogy gyenge minőségű a fővárosban és környékén, de akik használják azoknak mégis megfelel. Na meg a sok alternatív közlekedési eszközről mint bicikli, motorkerékpár, légpárnás járművek, stb. még nem is beszéltünk. Lehet ezek egy része is benzinnel megy, de nem mindegy hogy 1 liter benzinnel 10 vagy 200 kilométert teszek meg... Alternatív üzemanyagok elterjedését a közeljövőben meg nem látom túl valószínűnek (ha csak az E85-t és LPG-t nem vesszük annak), mert még fejletlen a technológiájuk és ezért többnyire drágábbak minden szempontból.

Azthiszem kiveséztük a témát és ez után elmondható: nem csak az üzemanyagokról van itt szó, lehet gáz, áram, élelmiszer: ha emelkedik az áruk az emberek úgyis el kezdenek nyavalyogni, ha nem tetszik a minőség nyavalyognak. Miért? Megszokták hogy minden van és mindent megkapnak, tehát végülis itt már gyerekkora visszatekintő szociális probléma is lehet eggyes embereknél az hogy el vannak kényeztetve, hisz akik például kevésbé módosabb területekről (tanyákról, apró elöregedő falvakból) érkeznek mondjuk egy nagyvárosba (legyen az mondjuk Budapest) azok nem keseregnek annyit az ilyen akadályokon hogy drága ez meg az: örülj neki hogy van és használdd annyit amennyit kell, vigyázz rá. De ez már azt hiszem túl megy a válaszadás határain, ez már pszichológia.

2011. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, hogy panaszkodnak a magyarok. Hanem, hogy nézz meg igazából bármilyen más országot, ott milyenek az árak, és milyenek hozzá a fizetések!
2011. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

19:36ha találsz pesten főúton egy bolt elött parkolót akkor szólj! mert legalább 500m-t kell gyalogonlni

de te azthiszed az autósok nem sportolnak :S

hétvégente járok futni :S

2011. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondom hogy az autó maga a sátán, én is autóbu*i vagyok, de hihetetlen milyen sok ember használja feleslegesen a négykerekűjét. Tömegközlekedés lehet hogy gyenge minőségű a fővárosban és környékén, de akik használják azoknak mégis megfelel."

Megfelel??? Szerintem nem igazán, csak nincs más, azt eszik amit kapnak.


"Na meg a sok alternatív közlekedési eszközről mint bicikli, motorkerékpár, légpárnás járművek, stb. még nem is beszéltünk."


Muhhaha. Na, ezzel fogom megváltani a világot és a családomat: beruházunk egy légpárnásra és azzal megyek mindenhová. Izgi lesz.

2011. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
20:08 vagyok: a léghajót kifelejtetted. :)
2011. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk elmaradott afrikai nép hogy mindenhova gyalog járjunk. Ha már van autó akkor használni is kellene. Ha nekem lesz kocsim akkor dolgozni is azzal járok majd mert a felnőtt volán bérlet árából be lehet kocsival is járni és akkor már inkább kényelmesen utazok minthogy várjak a buszra. Ha 400 ft lesz az üzemanyag akkor a tömegközlekedés is drágább lesz úgyhogy megint csak ott tartunk hogy nem sokkal drágább, vagy egyáltalán nem drágább autóval járni.


Az hogy valaki boltba is kocsival jár annak az is lehet az oka hogy ritkán megy de akkor sokat vásárol, messze van, hideg van, idős és nem tud sokat gyalogolni.

Megmondom őszintén ilyen hidegben nekem sincs kedvem gyalogolni vagy biciklire ülni.

2011. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19:19-nél a pont!
2011. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

19:37-esnek.


"Vidéken gyalorlatilag nincs tömegközlekedés (egy-két nagyobb várostól eltekintve), ott aki nem helyben dolgozik, az kénytelen autóval járni"

Itt falun a szomszédomnak két autója van, és állandóan azokkal járnak még a 300m-re lévő központi boltba, kocsmába is. Ha nem elfelejtett venni a boltból valamit, akkor fordulnak még párat. Plusz a maximum 1km-es távolságon belül lévő ismerősökhöz is autóval mennek. Ez mellé persze zabálnak rendesen, ami miatt olyan ronda sertésfejük lett hogy pfujjj!:) Remélem hamarosan ráfaragnak.

2011. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én is mindenhova kocsival megyek,mert a munkámhoz kell.Amikor meg nem melózok vagy a szülőkhöz,vagy kirándulni megyünk autóval,mert kényelmesebb olcsobb,és nem taposnak a lábamra+nem kell más szájszagát szívni.Aki irigykedik feszüljön meg,aki egyetért velem azt csumidázom:P
2011. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Vettem egy össztelós bringát, azóta városon belül hallani nem akarok az autóról. Érzed a szellőt, az erdőt, s néha a darazsat is, amely szembe csap, ha szemüveg nélkül indulsz el. :-D
2011. ápr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!